Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
حذف Plug-Inهای اضافی در vCenter
x
تبلیغات

 

vCenter Server Plug-Inها باعث افزایش عملکرد و قابلیت های ارائه شده در vCenter می گردند. در این میان، بعضی از Plug-Inها به صورت خودکار، با نصب vCenter Server ایجاد گردیده و مورد استفاده قرار می گیرند و بعضی دیگر، با نصب و پیکربندی ابزارهای دیگری که در ادامه لیستی از آنها ارائه شده است، به vCenter Server اضافه می گردند. به عبارت دیگر، شرکت VMware با ایجاد امکان تولید Plug-Inها، شرکت های دیگر را به تولید ابزارهای جانبی در راستای ارتقاء عملکرد vCenter، تشویق نموده است.

 

در ادامه می توانید لیستی از Plug-Inهایی که به صورت خودکار وجود نداشته و با نصب دیگر محصولات خانواده VMware، به vCenter Server اضافه می گردند را مشاهده کنید:

 

 VMware Update Manager 

VMware Converter 

VShield Zones 

VMware vCenter Orchestrator 

 VMware Data Recovery 

 

به منظور مشاهده لیستی از Plug-Inهای موجود در vCenter Server، می توانید از طریق زیر، با استفاده از ابزار VMware vSphere Client، اقدام کنید:

 

1 0

 

نکته ایی که در این خصوص مطرح می باشد آنست که متاسفانه با حذف امکانات اضافه شده به vCenter Server، شاهد عدم حذف Plug-Inهای مرتبط با آنها هستیم. به عنوان مثال، با حذف قابلیت vSphere Data Protection (VDP)، متاسفانه شاهد عدم حذف Plug-In ایجاد شده از سوی این قابلیت هستیم. لذا در این مقاله می خواهیم به بررسی سناریوی حذف Plug-Inهای اضافی در vCenter Server بپردازیم. آموزش روش انجام این کار در قالب مثال زیر مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.


در این مثال فرض شده است که قبلا در زیر ساخت مورد آزمایش، ابزار Virtual Storage Integrator نصب شده است و در حال حاضر، به دلایلی آن را از زیر ساخت مورد نظر، حذف نموده ایم. اما بعد از حذف آن شاهد عدم حذف Plug-In مرتبط با آن هستیم و از این رو می خواهیم با استفاده از روش زیر، اقدام به حذف Plug-In مرتبط نماییم.

 

نکته: از روش زیر می توانید برای حذف هر گونه Plug-In دیگری نیز استفاده کنید.

 

1

 

2

 

در تصویر فوق، آدرس فعلی vCenter Server درج شده است. همچنین می بایست جهت انجام عملیات حذف، از اکانتی استفاده کنید که توانایی انجام این کار را داشته باشد. از این رو، در صورت عدم پیکربندی vCenter Server جهت استفاده از سرویس Active Directory، می توانید از حساب کاربری این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید استفاده کنید.

 

بعد از لاگین موفیت آمیز، مراحل را مانند تصاویر زیر پی بگیرید:

 

3

 

4 1

 

5

 

6

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می کنید، با مراجعه به فیلد lastHeartbeatTime می توانید آخرین زمان استفاده از Plug-In مورد نظر را دریابید.

 

7

 

8

 

در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات حذف، با رخداد زیر مواجه خواهید شد:

 

9

 

10

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می کنید، Plug-In مورد نظر از لیست موارد درج شده، حذف شده است. به منظور حصول اطمینان، کافیست بار دیگر کنسول Plug-In Manager را مجددا به اجرا در آورید. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، Plug-In مورد نظر با موفقیت حذف شده است:

 

11