Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
بررسی مراحل از نصب خارج کردن محصول VMware vSphere Data Protection از روی vCenter
x
تبلیغات

 

ممکن است شرایطی رخ دهد که بخواهید محصول VMware vSphere Data Protection و یا به اختصار VDP موجود در زیر ساخت مجازی سازی سازمان خود را از نصب خارج نمایید. از جمله این شرایط می توان به زمانی اشاره کرد که می خواهید زیر ساخت vCenter خود را از نسخه 6 به 6.5 ارتقاء داده و نسخه مرتبط با VDP امکان کار با vCenter نسخه 6.5 را نداشته باشد.

 

از این رو، اگر چنانچه دیگر نیازی به VDP نداشته و لذا نمی خواهید آن را قبل از ارتقاء vCenter، ارتقاء دهید، می توانید از دستورالعمل زیر استفاده نموده و آن را به صورت درست، از نصب خارج کنید. مراحل انجام کار عبارتند از:

 

VDP مورد نظر را خاموش کرده و سپس طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

01 Uninstalling VMware vSphere Data Protection from VMware vCenter Server

 

02 Uninstalling VMware vSphere Data Protection from VMware vCenter Server

 

حال می بایست Plug-In مرتبط با VDP را نیز از پایگاه داده مرتبط با vCenter حذف نماییم. توجه داشته باشید که در خصوص چگونگی حذف Plug-Inها در vCenter، قبلا مقاله ایی به صورت کامل و جامع، در سایت قرار گرفته است. جهت دسترسی به این مقاله، اینجا را کلیک کنید.

 

با توجه به مقاله مذکور، به منظور حذف Plug-In مرتبط با VDP، می بایست طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

03 Uninstalling VMware vSphere Data Protection from VMware vCenter Server

 

04 Uninstalling VMware vSphere Data Protection from VMware vCenter Server

 

05 Uninstalling VMware vSphere Data Protection from VMware vCenter Server

 

06 Uninstalling VMware vSphere Data Protection from VMware vCenter Server

 

07 Uninstalling VMware vSphere Data Protection from VMware vCenter Server

 

بدین ترتیب از شر VDP خلاص می گردید!