Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
استفاده از Cisco ACS در راستای پیاده سازی عملیات AAA در تجهیزات شرکت سیسکو - قسمت دوم (نصب ACS بر روی VMware Workstation)
x
تبلیغات

 

پیاده سازی Cisco ACS در هر سازمانی نیازمند انجام عملیات طراحی، تست و آموزش می باشد. از این رو، ممکن است بخواهید این محصول را به صورت موقت بر روی VMware Workstation راه اندازی نموده، آزمایش های لازم را بر روی آن انجام داده و در نهایت آن را در محیط عملیات سازمان خود، پیاده سازی نمایید.

 

با توجه به مطلب فوق، در این قسمت از سری مقالات، همانطور که وعده داده بودیم، به چگونگی نصب Cisco ACS بر روی VMware Workstation خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که عملیات نصب بر روی نسخه 12 از محصول VMware Workstation بوده و می خواهیم از نسخه ACS 5.8 در این راستا استفاده کنیم. به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

در مرحله بالا، در قسمت Location می توانید مسیر پی فرض انتخاب شده از سوی عملیات نصب را جهت ذخیره نمودن اطلاعات مرتبط با ماشین مجازی مرتبط با ACS قبول کرده و یا مسیر مورد نظر خود را درج کنید.

 

6

 

7

 

8

 

در مرحله فوق می بایست بر اساس نیاز خود اقدام به انتخاب گزینه مورد نظر نمایید.

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

بعد از انجام مرحل فوق و کلیک بر روی دگمه Finish، اقدام به روشن کردن ماشین مجاز ایجاد شده می نماییم. به شکل زیر نگاه کنید:

 

17

 

به منظور آغاز عملیات نصب، می بایست همانند شکل فوق، عدد 1 را تایپ نموده و سپس دگمه Enter را بفشاریم. سپس با درج عبارت setup و فشردن دگمه Enter، وارد محیط تنظیمات مرتبط با ACS خواهیم شد. به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

18

 

19

 

20

 

21

 

در نهایت، با درج نام کاربری admin (این نام در هنگام پیکربندی اولیه ACS در مراحل قبل، به صورت پیش فرض از سوی ویزارد پیکربندی پیشنهاد می گردد) و رمز عبور اختصاص داده شده از سوی شما برای آن، به ACS لاگین نمایید.

 

حال می بایست از طریق یک Browser مورد پشتیبانی، به ACS مورد نظر متصل شوید. به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

22

 

23

 

24

 

توجه داشته باشید که جهت اولین لاگین از طریق محیط گرافیکی، می بایست از حساب کاربری acsadmin و رمز عبور default استفاده کنید.

 

25

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می کنید، بعد از اولین لاگین موفقیت آمیز، می بایست رمز عبور پیش فرض ارائه شده را با رمز عبور انتخابی از سوی شما، تغییر یابد. توجه داشته باشید که در کادر Old Password، می بایست عبارت default را تایپ کنید.

 

در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات فوق، به رخداد زیر مواجه خواهید شد:

 

26

 

در قسمت بعد از این سری مقالات به چگونگی اعمال لایسنس مناسب بر روی ACS نصب شده، خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید...

 

 

 

لینک های مرتبط با این مقاله:

  1. استفاده از Cisco ACS در راستای پیاده سازی عملیات AAA در تجهیزات شرکت سیسکو - قسمت اول (معرفی)
  2. استفاده از Cisco ACS در راستای پیاده سازی عملیات AAA در تجهیزات شرکت سیسکو - قسمت سوم (انجام عملیات کرک)