Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
استفاده از Cisco ACS در راستای پیاده سازی عملیات AAA در تجهیزات شرکت سیسکو - قسمت سوم (انجام عملیات کرک)
x
تبلیغات

در این قسمت از سری مقالات استفاده از Cisco ACS در راستای پیاده سازی عملیات AAA در تجهیزات شرکت سیسکو، می خواهیم به چگونگی انجام عملیات کرک ACS بپردازیم.

بدین منظور می بایست علاوه بر فایل های کرک، فایل ISO مرتبط با CentOS 7 را نیز در اختیار داشته باشید. قبل از اعمال license می بایست، در یک Flash Memory که با فرمت FAT32 فرمت شده است، فایل flexlm-10.9.jar در root آن قرار داده و در هنگام بالا آوردن ماشین مرتبط با ACS با DVD مرتبط با CentOS 7، آن را به آن mount نمایید. برای انجام این کار می بایست ماشین مرتبط با ACS را restart نموده و طبق مراحل زیر عمل نمود:

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

حال بعد از بالا آمدن موفقیت آمیز CentOS، ابتدا می بایست اقدام به mount نمودن Flash Memory مورد نظر نموده، فایل اصلی مرتبط با license موقتی ACS را حذف نموده و سپس اقدام به کپی نمودن فایل license کرک شده موجود بر روی Flash Memory نمایید. به مثال زیر نگاه کنید:

 

6

 

نکته: ممکن است بسته به شرایطی، امکان استفاده از Flash Memory را نداشته باشید و لذا فایل مرتبط با عملیات کرک را بر روی یک CD قرار دهید. با فرض این سناریو، می بایست از دستور زیر جهت mount نمودن CD مورد نظر به سرور ACS، استفاده کنید:

mount -t iso9660 /dev/sr0 /mnt

 

به منظور حصول اطمینان از mount شدن device مورد نظر می توان از دستور df –aTh استفاده نمود. به مثال زیر نگاه کنید:

 

7

 

در این مرحله می بایست Flash Memory و DVD مرتبط با CentOS را خارج نموده و اقدام به restart نمودن ماشین مرتبط با ACS نماییم. حال می بایست بعد از وارد شدن به محیط ACS از طریق Web Browser (مدت زمانی طول خواهد کشید تا بتوان به محیط ACS وارد شد)، اقدام به اعمال license مورد نیاز نمود. به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

8

 

انجام موفقیت آمیز عملیات فوق، منجر به رخداد زیر خواهد شد:

 

9

 

نکته: منظور از Network Devices در تصویر فوق، تجهیزاتی مورد نظر هستند که می توانند جهت انجام عملیات احراز هویت خود و یا دیگر امکانات موجود در ACS، از ACS استفاده کنند.

 

در این مرحله می بایست به منظور اعمال لایسنس فعال نمودن قابلیت های حرفه ای ACS، طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

10

 

11

 

نتیجه انجام عملیات فوق را در شکل زیر مشاهده می نمایید:

 

12

 

در این مرحله، نسخه عملیات ACS را در اختیار دارید. اما پیشنهاد اکید اینجانب جهت زیر بار بردن این محصول، اعمال آخرین وصله های بروزرسانی ارائه شده از سوی شرکت Cisco می باشد. لذا در قسمت چهارم از این سری مقالات، به چگونگی انجام عملیات بروزرسانی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید...

 

 

 

لینک های مرتبط با این مقاله:

  1. استفاده از Cisco ACS در راستای پیاده سازی عملیات AAA در تجهیزات شرکت سیسکو - قسمت اول (معرفی)
  2. استفاده از Cisco ACS در راستای پیاده سازی عملیات AAA در تجهیزات شرکت سیسکو - قسمت دوم (نصب ACS بر روی VMware Workstation)