Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
بروزرسانی ROMMON در تجهیزات شرکت Cisco
x
تبلیغات

 

ROMMON در تجهیزات تولید شده از سوی شرکت Cisco، به عنوان سیستم عاملی درونی عمل کرده و حتی با فرمت کردن حافظه داخلی دستگاه نیز، از بین نخواهد رفت، لذا در این مبحث در خصوص بروزرسانی ROMMON در تجهیزات شرکت Cisco بحث خواهیم نمود.

جالب است که بدانید، همانطور که شرکت Cisco برای سیستم عامل IOS خود به صورت مدوام در حال ارائه بروزرسانی می باشد، این فرآیند برای ROMMON نیز صادق است. به عبارت دیگر، به منظور افزایش عملکرد Router خود می بایست ROMMON نیز بروزرسانی گردد. در این مقاله می خواهیم به چگونگی انجام این کار در Cisco 1841 Router بپردازیم.

 

با استفاده از دستور show version می توانید نسخه فعلی مرتبط با ROMMON را بدست آورید. به مثال زیر نگاه کنید:

 

1

 

این در حالیست که در مثال فوق، نسخه IOS به قرار زیر است:

 

2

 

با مشاهده دو تصویر فوق، به این نتیجه خواهید رسید که بر روی دستگاه مورد نظر، دو سیستم عامل، یکی برای ROMMON و دیگری IOS وجود دارد.

 

نکته: شرکت Cisco برای تمامی محصولات خود اقدام به ارائه بروزرسانی برای ROMMON نمی نماید. به عنوان مثال، امکان بروزرسانی ROMMON برای تجهیزات سوئیچینگ این شرکت وجود ندارد.

 

حال با درک این موضوع، به منظور بروزرسانی ROMMON، ابتدا می بایست نسخه مورد نظر خود را از سایت Cisco دانلود کنید. به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

3

 

4

 

بعد از انتقال فایل بروزرسانی به دستگاه مورد نظر، از دستور زیر جهت آغاز عملیات بروزرسانی استفاده کنید:

 

5

 

بدین ترتیب، دستگاه مورد نظر به صورت خودکار ری استارت شده و عملیات بروزرسانی به اتمام خواهد رسید.