Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
بررسی دلایل انتخاب Certificate Hold در هنگام Revoke نمودن یک Certificate
x
تبلیغات

 

یک Certificate می تواند به دلایل مختلفی Revoke و یا لغو گردد. از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• اگر چنانچه CA صادر کننده Certificate مورد نظر در دسترس افراد مغرض قرار گرفته باشد.

• اگر چنانچه Certificate مورد نظر، کاربردی نداشته و یا آنکه توسط یک Certificate دیگر جایگزین شده باشد.

• اگر چنانچه دارنده Certificate مجاز به استفاده از آن نباشد.

 بر اساس موارد فوق، می توانید Certificate مورد نظر را Revoke نمایید. بدین منظور کافیست طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

1Certificate Hold revocation reason

 

2Certificate Hold revocation reason

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می نمایید، می بایست دلیل Revoke نمودن Certificate مورد نظر را بیان کنید. در این میان می بایست توجه داشته باشید که انتخاب هر کدام از دلایل موجود (جزء Certificate Hold)، مانع از خارج کردن Certificate از حالت Revoke می گردد. به مثال زیر توجه کنید:

 

فرض کنید که دلیل CA Compromise را برای انجام عملیات Revocation مرتبط با یک Certificate انتخاب نمود اید. در این صورت با رخداد زیر مواجه خواهید شد:

 

3Certificate Hold revocation reason

 

4Certificate Hold revocation reason

 

حال فرض کنید که می خواهیم Certificate مورد نظر را از حالت Revoked خارج کنیم. بدین منظور می بایست طبق تصویر زیر عمل کنید:

 

5Certificate Hold revocation reason

 

6Certificate Hold revocation reason

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می نمایید، عملیات با مشکل مواجه شده است.

 

حال فرض کنید که دلیل Certificate Hold را در هنگام Revoke کردن یک Certificate انتخاب نموده اید. در این حالت، عملیات از Revoke خارج کردن Certificate مورد نظر منجر به رخداد زیر خواهد شد:

 

7Certificate Hold revocation reason

 

8Certificate Hold revocation reason

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می نمایید، عملیات مورد نظر با موفقیت به انجام رسید. پس می توان نتیجه گرفت که اگر چنانچه می خواهید Certificate مورد نظر شما برای مدت محدودی غیر قابل استفاده باشد، می توانید Certificate Hold را برای دلیل Revoke نمودن آن انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر چنانچه در شبکه سازمان خود از روش احراز هویت Smart Card استفاده می کنید و کاربری می خواهد به یک مرخصی طولانی مدت رود، می توانید با Revoke نمودن موقتی Certificate مرتبط با کاربر مورد نظر، مانع از سوء استفاده دیگران از Smart Card وی شوید.

 

نکته: اگر چنانچه مایل به دادن آزمون های بین المللی مرتبط با شرکت مایکروسافت هستید، نکات اشاره شده در این مقاله را به دقت فرابگیرید.