Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
استفاده از کنسول Active Directory Sites and Services جهت مدیریت replication میان instanceها در سرویس Active Directory Lightweight Directory Services
x
تبلیغات

اگر چنانچه می خواهید عملیات replication میان دو یا چند instance را در سرویس AD LDS مدیریت کنید، یکی از ابزارهای مورد نیاز استفاده از کنسول Active Directory Sites and Services می باشد. بدین منظور می بایست طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

 

 

 

 

 

نکته 1: همانطور که در شکل بالا مشاهده می نمایید در کنار نام سرور مورد نظر عبارت $instance1 درج شده است و این بدان علت است که این سرور را با یک دامین کنترلر به اشتباه نگیرید.

 

نکته 2: توجه داشته باشید که به منظور مدیریت مدیریت یک instance از طریق کنسول Active Directory Sites and Services می بایست schema مربوط به instance مورد نظر به درستی آماده سازی شده باشد. این آماده سازی می تواند در هنگام ایجاد Instance در مرحله Importing LDIF Files با انتخاب گزینه MS-ADLDS-DisplaySpecifiers.LDF صورت گرفته (به شکل زیر نگاه کنید) و یا آنکه بعد از ایجاد Instance مورد نظر با استفاده از ابزار ldifde صورت گیرد.

 

 

به منظور آماده سازی یک instance ایجاد شده جهت توانایی در مدیریت آن از طریق کنسول Active Directory Sites and Services از طریق دستور ldifde می بایست طبق مثال زیر عمل کنید:

 

 

ممکن است این سوال برای شما پیش آید که از کجا بفهمیم که instance مورد نظر به درستی آماده سازی جهت مدیریت از طریق کنسول Active Directory Sites and Services نشده است؟ در پاسخ به این سوال می بایست عرض کنم که در این صورت هنگامی که شما instance مورد نظر را با استفاده از کنسول Active Directory Sites and Services بارگذاری نمایید، به جای نمایش عبارت Domain Controller Settings در ستون Type، عبارت nTDSDSA به نمایش گذاشته می شود. به شکل زیر نگاه کنید:

 

 

همچنین محتویات پنجره های مرتبط با مشاهده تنظیمات موجود دارای هیچگونه اطلاعاتی نخواهند بود. به مثال زیر نگاه کنید: