x
تبلیغات

 

Shutdown Event Tracker، قابلیتی است که مایکروسافت آن را برای اولین بار در Windows Server 2003 معرفی نموده است. به شکل زیر نگاه کنید:

 

1

 

پنجره فوق زمانی ظاهر می گردد که بخواهیم سروری را ری استارت و یا خاموش کنیم. همانطور که در شکل فوق مشاهده می نمایید، می توانید دلیل انجام این عملیات را به منظور فرآیند مستند سازی، مشخص کنید. همچنین پنجره ایی مشابه آنچه در شکل فوق مشاهده می نمایید، زمانی که سرور مورد نظر به دلایلی نامعلوم و دور از انتظار، ری استارت و یا خاموش شده باشد، بعد از لاگین به سرور، به نمایش گذاشته می شود (به شکل زیر نگاه کنید). بدین ترتیب مدیر سیستم می تواند از بروز چنین مشکلی مطلع گردیده و همچنین دلیل احتمالی این رخداد را به ثبت برساند.

 

2

 

حال اگر چنانچه بخواهید بدون اتصال از راه دور (با استفاده از Remote Desktop) به سرور مورد نظر خود، دلیل ری استارت شدن غیر منتظره آن را مستند نمایید، می توانید از طریق رایانه خود این کار را به انجام برسانید. توجه داشته باشید که توانایی شما برای انجام اینکار بستگی به عضویت شما در گروه Administrators لوکال سرور مورد نظر دارد. همچنین به منظور انجام موفقیت آمیز این عملیات، می بایست سرویس Remote Registry در سرور مقصد فعال باشد. به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

3

 

4

 

5