x
تبلیغات

 

به طور کلی، MDOP مجموعه ایست از 6 ابزار مختلف است که همانند یک چاقوی سوئیسی می تواند مشکلات زیادی را مرتفع نموده و زندگی شما را به عنوان یک متخصصIT، سهل و آسان نماید!

 

انطباق ایستگاه های کاری بر اساس سیاست های رمزنگاری اطلاعات بر اساس قابلیت BitLocker، یکی دیگر از چالش هایست که می توان با استفاده از ابزار MBAM از شر آن خلاصی یافت. از آنجایی که BitLocker قابلیتی صرفا لوکالی بوده و به صورت پیش فرض امکان دریافت گزارش از وضعیت عملکرد آن وجود ندارد، لذا نمی توان با صرف استفاده از این قابلیت، امکان دریافت گزارش از وضعیت انطباق ایستگاه های کاری را به صورت متمرکز در اختیار داشت. به عبارت دیگر، امکان فهمیدن آنکه کدامین ایستگاه های کاری منطبق بر سیاست های رمزنگاری سازمان شما هستند و کدامین ایستگاه های کاری بر خلاف این سیاست ها پیکربندی شده اند، از طریق قابلیت های درونی BitLocker امکان پذیر نیست! به منظور درک بهتر این کاستی، شرایطی را در نظر بگیرید که یک رایانه قابل حمل متعلق به سازمان شما، به سرقت رفته است. در این سناریو، آیا می توان به سرعت ریسک از دست رفتن اطلاعات حیاتی سازمان را بر اساس وضعیت رمزنگاری اطلاعات موجود در رایانه مورد نظر محاسبه کرد؟

 

با استفاه از MBAM می توانید چالش پیش روی خود، در راستای دریافت گزارش از وضعیت انطباق ایستگاه های کاری موجود (به صورت کلی و یا بر اساس حتی یک ایستگاه کاری) در شبکه خود را به راحتی مرتفع سازید. با استفاده از این گزارشات، می توانید در لحظه تعداد ایستگاه های کاری منطبق و یا ایستگاه های کاری غیر منطبق با سیاست های رمزنگاری اطلاعات را بدست آورید! بر این اساس، در صورت به سرقت رفتن یک رایانه همراه، می توانید به سرعت وضعیت انطباق آن را بدست آورده و قبل از بروز مشکلات مرتبط، اقدام به مرتفع نمودن ریسک به جود آمده نمایید.

 

جالب است که بدانید، امکان ادغام ابزار MBAM با نرم افزار System Center Configuration Manager نیز وجود دارد. حال به نظر شما این امکان چه آورده ایی را برای شمایی که در شبکه خود از SCCM استفاده می کنید، دارد؟ در پاسخ به این سوال می بایست بدانید که یکی از قابلیت های موجود در SCCM، قابلیت Compliance Management و یا مدیریت انطباق می باشد. بر اساس این قابلیت، می توانید سیاست های مورد نظر خود را بر اساس ابزارهای موجود در SCCM ایجاد، و در نهایت، وضعیت ایستگاه های کاری تحت کنترل SCCM را بر اساس سیاست های تعریف شده، بسنجید. بدین ترتیب، با ادغام MBAM در درون SCCM، می توانید گزارشات انطباقی مرتبط با MBAM را از درون کنسول SCCM مشاهده نموده و لذا نیازی به اجرای چندین کنسول به منظور بررسی انطباق ایستگاه های کاری موجود در شبکه، بر اساس سیاست های مرتبط با BitLocker و SCCM، نخواهد داشت.

 

در قسمت نهم از این سری مقالات، به چگونگی استفاده از مجموعه ابزارهای موجود در MDOP، جهت حل مشکل عدم بالا آمدن سیستم عامل ایستگاه های کاری خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید...

 

 

لینک های مرتبط با این مقاله: