x
تبلیغات

 

به طور کلی، MDOP مجموعه ای است از 6 ابزار مختلف است که همانند یک چاقوی سوئیسی می تواند مشکلات زیادی را مرتفع نموده و زندگی شما را به عنوان یک متخصصIT، سهل و آسان نماید!

 

در این قسمت از این سری مقالات می خواهیم به مزایای استفاده از ابزارهای ارائه شده از سوی MDOP در راستای مرتفع نمودن نیاز به اجرای کنسول های متعدد به منظور مدیریت ایستگاه های کاری در سازمان های بزرگ بپردازیم.

 

مشکل دهم برای هر مدیر شبکه را می توان به تعداد ابزارهای مدیریتی مورد نیاز جهت مدیریت کردن زیر ساخت شبکه و سرویس های موجود در آن، دانست. از آنجایی که شما از ابزارهای متعددی جهت مدیریت سرویس های خود استفاده می کنید، هر ابزار نیز به همراه خود یک یا چند کنسول در اختیار شما قرار می دهد. حتی گاهی ممکن است انجام یک فعالیت، به اجرای چندین کنسول بیانجامد! اگر چه امکان یکپارچه سازی تمامی کنسول های مدیریتی بکارگیری شده در شبکه وجود ندارد، اما حداقل کاری که می توان انجام داد آنست که بعضی از کنسول های مدیریتی مرتبط با ابزارهای خانواده MDOP را با دیگر کنسول های مدیریتی پرکاربرد، یکپارچه نمود.

 

به عنوان مثال، ابزارهای App0-V و MBAM، به گونه طراحی شده اند که می توان آنها را از طریق کنسول SCCM نیز مدیریت نمود. به عبارت دیگر، استفاده از SCCM در راستای مدیریت ایستگاه های کاری را می توان به مدیریت دو قابلیت MBAM و App-V نیز بست و گسترش داد. امکان Deploy نمودن imageهای مرتبط با قابلیت DaRT از طریق SCCM امکان پذیر بوده و همچنین می توانید نصب agent مرتبط با ابزارهایی که نیاز به نصب آن بر روی ایستگاه های کاری را دارند، به SCCM سپرد. همانطور که در قسمت های قبل بدان اشاره شد، استفاده از ابزار AGPM نیاز به کنسولی مجزا نداشته و به اجبار این کنسول GPMC با کنسول GPMC تلفیق شده و لذا به جای استفاه از دو کنسول، به منظور مدیریت Group Policy و AGPM، از یک کنسول واحد برای مدیریت هر دو استفاده کرد.

 

نکته: قسمت حاضر، آخرین قسمت از این سری مقالات بوده و امیدواریم با مطالعه این مقالات، دید خوبی از ابزارهای موجود در راه حل ارائه شده MDOP به شما داده باشیم. توجه داشته باشید که مجموعه MDOP به صورت رایگان در اختیار شما قرار ندارد. اما با کمی جستجو در اینترنت می توانید به جدیدترین نسخه ارائه شده از سوی شرکت مایکروسافت، دسترسی یابید.

 

 

لینک های مرتبط با این مقاله: