Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
چگونه دریابیم که چه نسخه ایی از Flash Player بر روی سیستم نصب شده است و وضعیت آن چگونه است؟
x
تبلیغات

 

ممکن است در بعضی از سناریوهای عیب یابی، دانستن نسخه Plash Player نصب شده بر روی سیستم و وضعیت فعلی آن، کارگشا باشد. به عنوان مثال، از آنجایی که مدیریت VMware vCenter از نسخه 6.5 به بعد، تنها از طریق Web امکان پذیر بوده و همانطور که می دانید، زیر ساخت آن مبتنی بر Adobe Flash Player بنا نهاد شده است، گاها به این مشکل برخورده اید که در هنگام پیکربندی vCenter، با مشکل crash کردن Flash Player مواجه می گردید.

 

به شکل زیر نگاه کنید:

 

1

 

اولین سوالی که ممکن است بعد از رخداد فوق برای شما پیش آید آنست که چه نسخه از Flash Player بر روی سیستم نصب شده است و در صورت نصب بودن آن، وضعیت فعلی آن چگونه است. لذا در این مقاله می خواهیم به روش های موجود در راستای مرتفع نمودن این سناریو بپردازیم.

 

روش اول - استفاده از کنسول Programs and Features:

 

بدین منظور کافیست طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

2

 

3

 

4

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می نمایید، دو نسخه متفاوت از Flash Player بر روی سیستم نصب شده است. نسخه ایی که با نام Adobe Flash Player NPAPI شناخته می شود، نسخه ایست که از سوی نرم افزارهایی مانند Firefox و یا Safari مورد استفاده قرار می گیرد. این در حالیست که نسخه ای که با نام Adobe Flash Player PPAPI به نمایش گذاشته می شود، مخصوص Chrome می باشد.

 

نکته مهم: نیازی به بروزرسانی Adobe Flash Player مرتبط با Internet Explorer نداشته، چرا که این مهم چندین سال است که از وی شرکت مایکروسافت پیگیری شده و با بروزرسانی های ماهانه سیستم عامل، Adobe Flash Player نیز به صورت خودکار بروزرسانی می گردد. تلاش برای انجام این کار منجر به نمایش پیغام زیر خواهد شد:

 

5

 

روش دوم – استفاده از وب سایت شرکت Adobe:

 

در این روش می توان با مراجعه به آدرس زیر، اقدام به بررسی شرایط نمود:

https://helpx.adobe.com/flash-player.html

 

به شکل زیر نگاه کنید:

 

6

 

در پنجره فوق، به منظور آغاز عملیات بررسی، بر روی دگمه Check Now کلیک کنید. نتیجه انجام این کار در شکل زیر آورده شده است:

 

7