Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
نصب مجموعه ابزارهای Support Tools چه تاثیری در تنظیمات موجود در Environment Variables می گذارد؟
x
تبلیغات

Windows Logo

فرض کنید که بر روی کامپیوتری با سیستم عامل Windows Server 2003، مجموعه ابزارهای Support Tools را نصب نموده اید. حال بدون آنکه سیستم مورد نظر را ری استارت نمایید، می خواهید از یکی از ابزارهای موجود در Support Tools استفاده کنید. به عنوان مثال می خواهید از ابزار bitsadmin جهت مدیریت سرویس BITS استفاده کنید. بدین منظور دستور bitsadmin را در محیط کامندی سیستم مورد نظر به اجرا در می آورید. اما در این مرحله به جای اجرای دستور مورد نظر شما، پیغام خطای زیر ظاهر می گردد:

 

 

در این سناریو، به منظور اجرای دستورات موجود در Support Tools می بایست طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

 

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می نمایید، این بار اجرای دستور bitsadmin با موفقیت به انجام رسید.

 

حال سیستم مورد نظر را ری استارت نمایید. بعد از بالا آمدن سیستم، به محیط کامندی Windows رفته و بار دیگر دستور bitsadmin را به اجرا درآورید. در این صورت با رخداد زیر مواجه می شوید:

 

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می نمایید، برخلاف پیغام خطایی که در شکل ابتدای مقاله مشاهده نمودید، اینبار اجرای دستور bitsadmin با موفقیت به انجام رسید. براستی علت بروز چنین رخدادی چیست؟

 

علت بروز این رخداد از آن جهت است که با نصب مجموعه نرم افزارهای Support Tools و بلافاصله بعد از آن، ری استارت کردن سیستم مورد نظر، مسیر زیر در قسمت Environment Variables ایجاد می گردد. به تصاویر زیر نگاه کنید: