x
تبلیغات

گاهی اوقات شاید شما نیاز داشته باشید برای برخی گروه های کاربری یا کاربران خاص جهت اعمال نشدن Policy های دامین استثناء قائل شوید. در بیشتر مواقع، مدیران شبکه اقدام به ساخت یک OU به نام Admin کرده و گروه های مورد نظر را به آنجا منتقل می کنند. در صورتی که واقعاً به اینکار نیاز نیست. در این آموزش یک راهکار ساده را آموزش می دهیم تا بدون انجام اقدامات اضافی به هدف خود برسید.

  • ابتدا با حساب کاربری که دارای دسترسی Admin می باشد، به سروری که نقش DC شبکه را دارد و سیاست هایGroup Policy در آنجا تنظیم می شود، وارد شوید.
  • سپس کنسول Group Policy را از طریق مسیر زیر باز کنید: 

Server Manager\Tools\Group Policy Management 

 

01 Excluding Users or Usergroups from Group Policy

 

  • بعد از باز شدن کنسول Group Policy به مسیر GPO مورد نظر بروید، سپس بر روی GPO مورد نظر کلیک کنید و در منوی سمت راست تب Delegation را انتخاب و بر روی گزینه Advanced کلیک نمایید.

 

02 Excluding Users or Usergroups from Group Policy

 

  • در پنجره باز شده بر روی گزینه Add… کلیک نمایید تا پنجره Select Users نمایش داده شود، اکنون می توانید User یا User Group مورد نظر خود را انتخاب نموده و بر روی OK کلیک نمایید.

 

03 Excluding Users or Usergroups from Group Policy

  • حال در پنجره بعدی و در لیست Permissions با انتخاب گروه یا یوزر مورد نظر گزینهApply group policy را در حالت Deny تنظیم نموده و در نهایت بر روی OK کلیک نمایید.

 

04 Excluding Users or Usergroups from Group Policy

  • بعد از انتخاب OK یک پیام هشدار دریافت خواهید کرد که جهت اعمال تغییرات بر روی Yes کیلک نمایید.

 

05 Excluding Users or Usergroups from Group Policy


اکنون گروه یا کاربر انتخاب شده Policy مورد نظر را دریافت نخواهد کرد، و وضعیت آن در پنجره سمت راست به حالت Custom تغییر پیدا می کند.

 

06 Excluding Users or Usergroups from Group Policy