x
تبلیغات


توانایی شما در گرفتن گزارش از تنظیمات موجود در یک GPO، می تواند کمک بزرگی در اعمال درست این تنظیمات بر روی زیر ساخت شبکه سازمان شما، به حساب آید. لذا در این مقاله قصد داریم به بررسی روش های موجود جهت انجام این فعالیت بپردازیم.

 

گرفتن گزارش از تنظیمات موجود در یک GPO، با استفاده از ابزار GPMC

فرض کنید که یک GPO را خود و یا همکار خود، در گذشته ایجاد نموده اید و حال می خواهید بفهمید که چه تنظیماتی در درون آن اعمال شده اند. بدین منظور می توانید از روش های گوناگونی استفاده کنید که یکی از ساده ترین آنها، استفاده از بازار GPMC می باشد. به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

1how to make a report of a gpo settings

 

2how to make a report of a gpo settings

 

گرفتن گزارش از تنظیمات موجود در یک GPO، با استفاده از PowerShell

در آزمون های بین المللی مرتبط با شرکت مایکروسافت، از آزمون دهنده انتظار می رود که بتواند عملیات فوق را از طریق PowerShell نیز به انجام برساند. لذا در ادامه به چگونگی انجام این کار اشاره شده است:

 

3how to make a report of a gpo settings

 

نتیجه انجام عملیات فوق را در تصاویر زیر مشاهده می نمایید:

 

4how to make a report of a gpo settings

 

5how to make a report of a gpo settings

 

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می نمایید، علاوه بر تنظیمات موجود در GPO مورد نظر، دیگر اطلاعات مرتبط با GPO نیز قابل مشاهده است که بدست آوردن این اطلاعات با استفاده از GPMC، نیاز به مراجعه به زبانه های مختلف در کنسول GPMC دارد.

 

نکته: بر خلاف روش استفاده از GPMC، با استفاده از PowerShell می توانید به یکباره اقدام به گرفتن گزارش از تمامی GPOهای موجود نمایید. بدین منظور کافیست طبق تصویر زیر عمل کنید:

 

6how to make a report of a gpo settings

 

7how to make a report of a gpo settings

 

بسته به تعداد GPOهای موجود در دامین مورد نظر، ممکن است عملیات فوق با تاخیر به نتیجه برسد.