x
تبلیغات

Windows Logo

چند روز پیش در یکی از سازمان های طرف قرارداد، بنابر درخواست مدیر شبکه سازمان مربوطه، نصب نرم افزار Adobe Reader X و یا همان نسخه 10 از نرم افزار Adobe Reader، توسط Group Policy بر روی حدود 500 کامپیوتر به اینجانب محول گردید. به این علت که این سناریو، بسیار پرکاربرد بوده و ممکن است مدیران شبکه سازمان های دیگر نیز بخواهند چنین عملیاتی را به انجام برسانند، تصمیم به نگاشتن مقاله‌ی پیش رو گرفتم. لطفا به ادامه مقاله توجه فرمایید.

 

همانطور که می دانید، به منظور نصب یک نرم افزار از طریق Group Policy، می بایست فایل نصبی نرم افزار از نوع MSI باشد. در خصوص نرم افزار Adobe Reader X، براحتی می توانید فایل MSI مورد نظر را تولید و یا از سایت Adobe دریافت و سپس مورد استفاده قرار دهید. در ادامه به توضیح دو روش موجود جهت انجام این کار اشاره می شود:

 

روش اول – دانلود مستقیم از سایت شرکت Adobe: در این روش به سایت شرکت Adobe مراجعه نموده و سپس اقدام به دانلود آخرین نسخه موجود می نماییم. به عنوان مثال به منظور دانلود نسخه 10.1.0 از محصول Adobe Reader، کافیست به آدرس زیر مراجعه نمایید:

 

ftp://ftp.adobe.com/pub/adobe/reader/win/10.x/10.1.0/en_US/AdbeRdr1010_en_US.msi

 

روش دوم – استخراج محتویات فایل نصبی نرم افزار Adobe Reader: در این روش با فرض داشتن فایل نصبی (فایلی با پسوند exe) نرم افزار Adobe Reader، اقدام به استخراج محتویات آن کرده و سپس به فایل MSI مورد نظر دسترسی خواهیم یافت. بدین منظور می بایست با استفاده از دستور زیر اقدام به انجام عملیات استخراج نماییم:

 

AdbeRdr1010_en_US.exe -nos_o"C:\Reader10" -nos_ne

 

 

با اجرای دستور فوق، محتویات فایل مورد نظر در مسیر C:\Reader10 استخراج می گردد. به شکل زیر نگاه کنید:

 

 

حال می توانید با استفاده از قابلیت نصب نرم افزار از طریق Group Policy، اقدام به نصب نرم افزار Adobe Reader X، بر روی کلاینت های موجود در شبکه نمایید.