Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
مرجع تخصصی فناوری اطلاعات | تکنولوژی های مایکروسافتی
x
تبلیغات

Internet Explorer

Windows Logo

چند روز پیش وقتی داشتم به منظور پیاده سازی یکی از نرم افزارهای سازمانی، راهنمای مرتبط با نرم افزار مذکور را مطالعه می کردم، در متن راهنما به گزینه Enable Memory Protection To Help Mitigate Online Attacks اشاره شده بود و بیان شده بود که می بایست این گزینه را در Internet Explorer 8 غیر فعال نماییم. در متن راهنما اشاره شده بود که این گزینه در زبانه Advanced از پنجره Internet Options قرار دارد. اما یافتن این گزینه خود دارای نکته ایست که باعث شد این مقاله را در خصوص آن به رشته تحریر درآورم.

Windows Logo

در مقاله ایی که قبل از این مقاله در سایت قرار دادم، عرض شد که یکی از قابلیت های بسیار جالب در Firefox، توانایی ذخیره زبانه هایست که در هنگام کار با Firefox از آنها استفاده می نمایید. به عنوان مثال، فرض کنید که چندین وب سایت را در درون Firefox گشوده اید. حال بنا بر دلایلی مایل به بستن Firefox هستید، اما نمی خواهید که با بستن Firefox، تمامی زبانه های باز شده از بین روند. به عبارت دیگر مایلید که با اجرا دوباره Firefox، زبانه های باز شده قبلی به حالت اولیه بازگردند. جهت کسب اطلاعات بشتر در این خصوص، اینجا را کلیک کنید.

Windows Logo

یکی از قابلیت های بسیار جالب در Firefox، توانایی ذخیره زبانه هایست که در هنگام کار با Firefox از آنها استفاده می نمایید. به عنوان مثال، فرض کنید که چندین وب سایت را در درون Firefox گشوده اید. حال بنا بر دلایلی مایل به بستن Firefox هستید، اما نمی خواهید که با بستن Firefox، تمامی زبانه های باز شده از بین روند. به عبارت دیگر مایلید که با اجرا دوباره Firefox، زبانه های باز شده قبلی به حالت اولیه بازگردند. بدین منظور در هنگام بستن Firefox می بایست در پنجره Quit Firefox، بر روی دگمه Save and Quit کلیک کنید. به شکل زیر نگاه کنید:

Windows Logo

فرض کنید که در شبکه سازمانی خود، وب سایتی را راه اندازی نموده اید که به منظور دسترسی به این وب سایت، کاربران می بایست نام و رمز عبور خود را در هنگام دسترسی به وب سایت مورد نظر ارائه نمایند (دقیقا همان رمز عبوری که در هنگام لاگین کردن به دامین، از آن استفاده کرده اند). به شکل زیر نگاه کنید:

 

قابلیت Internet Explorer Enhanced Security Configuration را مایکروسافت در Windows Server 2003 خود معرفی نموده است. هدف از ایجاد این قابلیت، بالا بردن توان امنیتی Internet Explorer در مقابله با حملات امنیتی می باشد. این قابلیت به صورت پیش فرض بر روی Windows Server 2008 (R2) فعال می باشد. مساله ایی که در اینجا مطرح می شود آنست که بر خلاف Windows Server 2003 که می توان این قابلیت را براحتی از طریق Windows Component Wizard غیر فعال نمود (جهت کسب اطلاعات بیشتر، اینجا را کلیک کنید)، در Windows Server 2008 و یا Windows Server 2008 R2، می بایست از روش دیگری جهت غیر فعال نمودن این قابلیت استفاده نمود که هدف از نگاشتن این مقاله نیز معرفی این روش می باشد. بدین منظور کافیست طبق تصاویر زیر عمل کنید: