x
تبلیغات

Windows Logo

فرض کنید که در شبکه سازمانی خود، وب سایتی را راه اندازی نموده اید که به منظور دسترسی به این وب سایت، کاربران می بایست نام و رمز عبور خود را در هنگام دسترسی به وب سایت مورد نظر ارائه نمایند (دقیقا همان رمز عبوری که در هنگام لاگین کردن به دامین، از آن استفاده کرده اند). به شکل زیر نگاه کنید:

 

 

همچنین فرض کنید که کاربران از این حالت ناراضی بوده و لذا از شما می خواهند که تنظیمات را به گونه ایی به انجام برسانید که وب سایت مورد نظر بدون آنکه نیازی به عملیات احراز هویت مجدد داشته باشد، در دسترس کاربران قرار گیرد.

 

اگر چه می توان در IIS کاری کرد که نیازی به عملیات لاگین نباشد (که در بعضی از سناریوها ممکن است سطح امنیتی شبکه را کاهش دهد)، جالب است که بدانید، براحتی می توانید با استفاده از تنظیمات موجود در Internet Explorer، به این مهم نائل آید. بدین منظور کافیست به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

 

 

انتخاب Zone مورد نظر بر اساس تعریفی می باشد که شما از وب سایت مورد نظر دارید. به عنوان مثال اگر چنانچه وب سایت مورد نظر در Trusted Zone تعریف شده است، می بایست ابتدا Trusted Zone را انتخاب کرده، بر روی دگمه Custom Level کلیک کرده و سپس طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر، اینجا را کلیک کنید.

 

نکته: ممکن است دانستن مسیر رجیستری مرتبط با تنظیمات فوق بتواند شما را در بعضی از سناریوها یاری رساند. تنظیمات انجام گرفته بر روی چهار گزینه نمایش داده در تصاویر فوق، در مسیر زیر در رجیستری ذخیره می شوند:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones

 

 

نکته 1: در ستون سمت چپ، منظور از کلید 2، Trusted Sites می باشد.

 

نکته 2: مقادیر زیر معادل گزینه های موجود در هنگام پیکربندی Internet Explorer می باشند:

 

0 = Automatic logon with current username and password

 

10000 = Prompt for user name and password

 

20000 = Automatic logon only in the Intranet zone

 

30000 = Anonymous logon