Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
مدیریت ISA Server از راه دور با استفاده از ابزار ISA Server Mamagement
x
تبلیغات

Windows Logo

ISA سرور ابزاری دارد که با استفاده از آن می توان ISA سرور را به صورت از راه دور مدیریت نمود. این ابزار ISA Server Management نام دارد. در این مقاله قصد دارم که به چگونگی نصب این ابزار و تنظیمات مرتبط با آن جهت برقراری ارتباط موفقیت آمیز آن با ISA سرور مورد نظر بپردازم.

 

فرض کنید که می خواهیم ISA سرور موجود در شبکه خود را که ISA1 نام دارد، از طریق ابزار ISA Server Management که قرار است بر روی کلاینتی با نام Client-02 نصب شود، مدیریت نماییم. بدین منظور کافیست بر روی کلاینت مورد نظر، اقدامات زیر را به انجام برسانیم:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بعد از نصب موفقیت آمیز ISA Server Management، این بار نوبت به پیکربندی ISA سرور به منظور معرفی کلاینت مورد نظر می باشد. بدین منظور کافیست طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با انجام عملیات فوق، پیکربندی های لازم به پایان رسیده و حالا می توانیم از کلاینت مورد نظر به ISA Server متصل شد. بدین منظور کافیست طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

 

 

 

 

نکته: بعضی از مدیران شبکه بر این باورند که سرویس پک 1 تولید شده برای ISA سرور، می بایست تنها بر روی سروری نصب گردد که ISA سرور بر روی آن نصب شده است. در این خصوص بایستی توجه داشته باشید که این سرویس پک و دیگر بروزرسانی های مرتبط با ISA سرور می بایست بر روی کلاینت هایی که ابزار ISA Server Management بر روی آنها نصب شده است نیز، نصب گردد.