Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
مشاهده فعالیت اینترنتی کاربران توسط ISA سرور 2006 و Office Excel 2007
x
تبلیغات

همانطور که می دانید، یکی از مهمترین دغدغه های مدیران شبکه، آگاهی از نحوه فعالیت کاربران در اینترنت می باشد. شرکت های مختلفی به این دغدغه توجه نموده اند و لذا ابزارهای متعددی در این خصوص تولید کرده اند. اما شما می توانید با استفاده از قابلیت های موجود در خود ISA سرور و همچنین نرم افزار Excel و بدون نیاز به هیچگونه نرم افزار متفرقه، به این هدف نائل آیید. در زیر به نحوه انجام این کار اشاره شده است:

 

1. وارد محیط ISA سرور شوید.

 

2. ‌در سمت چپ پنجره، بر روی گزینه Monitoring کلیک کنید. سپس بعد از انجام این کار، در سمت راست پنجره، بر روی زبانه Logging کلیک کنید.

 

3. در ادامه گزارشی ایجاد خواهیم کرد که فیلترهای زیر در ایجاد کردن آن نقش دارند:

 

a. فعالیت کاربران در هفت روز گذشته

b. نمایش گزارش در خصوص سایت هایی که کاربران آنها را با موفقیت مشاهده نموده اند.

c. نمایش گزارش در خصوص سایت هایی که کاربران با استفاده از پروتکل HTTP به آنها متصل شده اند.

d. از گزارش گیری در خصوص کاربر Anonymous جلوگیری به عمل خواهد آمد.

e. مشخص گردد که از کدام rule موجود باید در عملیات گزارش گیری استفاده شود.

 

4. با توجه به مطالب فوق، طبق تصاویر زیر عمل نمایید:

 

 

 

 

 

 

 

 

5. بعد از انجام عملیات فوق، اطلاعات مورد نظر از درون پایگاه داده و یا فایل های ایجاد شده فیلتر گردیده و برای شما نمایش داده می شوند. توجه داشه باشید که ممکن است بعد از کلیک بر روی دگمه Start Query در پنجره فوق، پیغامی همانند آنچه که در شکل زیر آمده است، برای شما به نمایش در آید. در پیغام نمایش داده شده بر روی دگمه OK کلیک کنید.

 

 

 

6. و در نهایت، اطلاعات جمع آوری شده را در Excle بچسبانید. به شکل زیر نگاه کنید:

 

 

7. در نهایت می توانید ستونهای غیر ضروری را حذف نموده تا بدین ترتیب تنها اطلاعات مورد نیاز نمایش داده شوند.