x
تبلیغات

ارائه مطالب از طریق به اشتراک گذاری برای سایر کاربران یک امکان فوق العاده می باشد که بدون نیاز به ابزارهای اضافه شما را قادر می سازد تا مانند یک مدرس اقدام به ارائه انواع مطالب نمایید.

 

پس از شروع گفتگو با کاربر و یا کاربران مورد نظر، از پایین پنجره برنامه، بر روی آیکون Present کلیک نمایید.

 

01 Sharing Presentable Content

 

از طریق این منو امکان به اشتراک گذاری موارد بسیار زیادی برای شما فراهم گردیده است در ادامه به شرح آن می پردازیم.

 

1- Present Desktop: با انتخاب این گزینه محتوای صفحه مانیتور شما برای کاربران به نمایش در می آید. انتخاب این گزینه باعث به نمایش در آمدن یک کادر در بالای صفحه نمایش شما می شود که در حالت Connecting… است و به این معنی است که منتظر تایید از سمت کاربر مقابل است تا اجازه ارائه به شما داده شود.

 

02 Sharing Presentable Content

 

  • هنگامیکه کاربر درخواست شما را تایید کرد پیغام مذکور به Currently presenting تغییر می کند یعنی شما در حال ارائه محتوای صفحه نمایش خود هستید و کاربر مقابل در حال مشاهده Desktop شما می باشد.

 

03 Sharing Presentable Content

 

  • در همان کادر بالای صفحه یک گزینه دیگر به نام Give Control موجود است که با انتخاب آن شما اجازه در اختیار گرفتن Mouse و Keyboard خود را به کاربر مقابل می دهید.

 

04 Sharing Presentable Content

 

  • پس از انتخاب نام کاربر از منوی مذکور یک پیغام برای شما نمایش داده می شود که از شما تاییدیه خواسته و نیز یاد آوری می نماید که شما در حال در اختیار گذاشتن کنترل سیستم خود برای کاربر مقابل هستید. در زمان ارائه هرگاه که نیاز به لغو آن داشتید می توانید از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alt+Space استفاده نمایید.

 

05 Sharing Presentable Content

 

  • در نوار بالای صفحه نمایش هم به شما نمایش می دهد که کاربر انتخاب شده اختیار کنترل سیستم شما را دارد.

 

06 Sharing Presentable Content

 

2- Present Programs: امکان به اشتراک گذاری و ارائه یک نرم افزار را به شما می دهد.

 

07 Sharing Presentable Content

 

با انتخاب نرم افزار مورد نظر، کاربر مقابل در صفحه نمایش خود فقط آن نرم افزار خاص را مشاهده خواهد کرد. دقت کنید که نرم افزاری که قصد ارائه آن را دارید باید در سیستم خودتان در حال اجرا باشد. نرم افزار را انتخاب و بر روی گزینه present کلیک نمایید.

 

08 Sharing Presentable Content

 

3- Present PowerPoint Files: با انتخاب این گزینه یک پنجره برای شما نمایش داده می شود که باید محل فایل PowerPoint مورد نظر را انتخاب نمایید تا در صفحه نمایش کاربر مورد نظر به راحتی بتوانید فایل را ارائه نمایید.

 

09 Sharing Presentable Content

 

4- Manage Presentable Contents: با انتخاب این گزینه می توانید موارد ارائه شده را مدیریت (حذف یا فراخوانی مجدد) نمایید.

 

10 Sharing Presentable Content

 

5- Add Attachments…: با انتخاب این گزینه امکان ضمیمه کردن یک فایل به ارائه خود را خواهید داشت. با انتخاب فایل مورد نظر کاربر مقابل در پنجره ارائه می تواند فایل را دریافت کند.

 

11 Sharing Presentable Content

 

6- More…: با انتخاب این گزینه امکان ارائه موارد بیشتر به شرح زیر برای شما فراهم می گردد.

 

12 Sharing Presentable Content

 

13 Sharing Presentable Content

 

  • Whiteboard: مانند یک تخته وایت برد یک صفحه سفید رنگ نمایش داده می شود که می توانید از ابزارهای مختلف مانند Type یا Pen جهت ارائه استفاده نمایید، و در نهایت حتی آن را ذخیره نمایید.

 

14 Sharing Presentable Content

 

  • Poll: امکان نظرسنجی از کاربر یا کاربران را برای شما فراهم می کند، که می توانید با پر کردن موارد خواسته شده نظرسنجی را ایجاد و در نهایت بر روی گزینه Create کلیک نمایید.

 

15 Sharing Presentable Content

 

همانطور که ملاحظه می کنید برای هر گزینه یک رنگ در نظر گرفته شده است که با انتخاب هر یک از گزینه ها توسط کاربر، رنگ انتخابی به همراه گزینه ی مربوطه، در نظرسنجی برای شما نمایش داده می شود.

 

16 Sharing Presentable Content

 

در نهایت می توانید نظرسنجی را متوقف و نتایج را در اختیار دیگران قرار دهید.

 

17 Sharing Presentable Content

 

  • Q & A: با استفاده از این گزینه می توانید این قابلیت را در اختیار کاربران دیگر بگذارید که سوالات خود را مطرح نموده و شما با استفاده از گزینه Answer به پاسخگویی آن ها بپردازید. همچنین با انتخاب گزینه Save As… از پایین پنجره می توانید، سوال و پرسش را در قالب یک فایل ذخیره نمایید.

 

18 Sharing Presentable Content