Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
چگونگی بازیابی ایمیل های حذف شده در Outlook
x
تبلیغات

 

جالب است که بدانید، در صورت حذف اتفاقی آیتم های موجود در Outlook مانند حذف ایمیل های دریافتی و یا ارسالی، Taskها، Contactها و غیره، می توان از روش های گوناگون اقدام به بازیابی آنها نمود. در این مقاله قصد داریم به دو روش موجود برای انجام این کار بپردازیم.

بازیابی آیتم های حذف شده موجود در پوشه Deleted Items

هنگامی که شما آیتمی را در Outlook حذف می کنید؛ Outlook آنها را به صورت خودکار در پوشه Deleted Items (با این امید که ممکن است در آینده به آنها نیاز داشته باشید)، ذخیره می نماید. لذا در صورت نیاز به بازیابی اطلاعات حذف شده و موجود در پوشه Deleted Items، کافیست طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

1Recover deleted items in Outlook

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می نمایید، می توانید محل قرارگیری آیتم مورد نظر خود را مشخص کنید. به عنوان مثال، به منظور بازیابی یک ایمیل دریافتی حذف شده، می توانید فولدر Inbox را برای این منظور انتخاب کنید. همچنین در صورت نیاز به بازیابی یک Task، می بایست در لیست فوق، گزینه Other Folder را انتخاب کرده و سپس در پنجره باز شده، پوشه Tasks را انتخاب کنید. به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

2Recover deleted items in Outlook

 

3Recover deleted items in Outlook

 

نکته: همانطور که در شکل فوق قابل مشاهده است، در خلال عملیات بازیابی می توانید یک پوشه ایجاد نموده و آیتم مورد نظر خود را به درون آن راهنمایی کنید.

 

توجه داشته باشید که اگر چنانچه شما اقدام به حذف یک فولدر نمایید، رخداد زیر بوقوع خواهد پیوست:

 

4Recover deleted items in Outlook

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می کنید، فولدر حذف شده به عنوان یک زیر فولدر در پوشه Deleted Items به نمایش گذاشته می شود. در صورت نیاز به بازیابی فولدر مورد نظر و محتویات درون آن، دقیقا مانند آنچه که در قسمت قبل بدان اشاره شد، عمل کنید.

 

نکته 1: ممکن است این سوال برای شما پیش آید که آیا Outlook می تواند به صورت خودکار اقدام به حذف آیتم های موجود در پوشه Deleted Items نماید؟ پاسخ به این سوال مثبت است. در Outlook تنظیمی وجود دارد که با فعال بودن آن، در هنگام بستن نرم افزار Outlook، آیتم های موجود در پوشه Deleted Items به صورت خودکار حذف می شوند. به منظور غیر فعال کردن این گزینه و در نتیجه جلوگیری از حذف خودکار آیتم های حذف شده موجود در پوشه Deleted Items، کافیست در زبانه File طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

5Recover deleted items in Outlook

 

6Recover deleted items in Outlook

 

نکته 2: در صورت نیاز به جستجو در لیست آیتم های حذف شده، می توانید از کادر Search Deleted Items استفاده نموده و یا ترکیب دگمه های Ctrl+E را به صورت همزمان بفشارید. به شکل زیر نگاه کنید:

 

7Recover deleted items in Outlook

 

نکته 3: به منظور دسته بندی آیتم های موجود در فولدر Deleted Items، طبق تصویر زیر کلیک کنید:

 

8Recover deleted items in Outlook

 

نکته 4: اگر چنانچه به دلایلی می خواهید زمان حذف آیتم مورد نظر خود را بدست آورید، کافیست طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

9Recover deleted items in Outlook

 

10Recover deleted items in Outlook

 

11Recover deleted items in Outlook

 

12Recover deleted items in Outlook

 

نتیجه انجام عملیات فوق را در شکل زیر مشاهده می کنید:

 

13Recover deleted items in Outlook

 

نکته 5: ممکن است مدیر زیر ساخت ایمیل سازمان شما، سیاستی را اتخاذ نموده است که بواسطه آن، آیتم های قرار گرفته شده (به دلیل حذف آنها از طریق کاربر) در پوشه Deleted Items در فواصل زمانی از قبل تعریف شده، حذف گردند. لذا چنانچه به دنبال آیتمی هستید که قبلا آن را حذف نموده اید و در حال حاضر در فولدر Deleted Items قرار ندارد، می توانید اقدام به ریکاوری آن از طریق پوشه Recoverable Items نمایید. در ادامه به چگونگی انجام این کار پرداخته شده است.


بازیابی آیتمی که در پوشه Deleted Items قرار ندارد.

اگر چنانچه نیاز به ریکاور نمودن آیتمی که قبلا آن را حذف نموده اید دارید و هنگامی که به پوشه Deleted Items مراجعه نموده و با کمال تعجب می بینید که آیتم مورد نظر در آنجا قرار ندارد، جای دیگری که می توانید آنجا به دنبالش بگردید، پوشه Recoverable Items است. این پوشه به صورت پیش فرض مخفی بوده و آیتم های حذف شده در شرایط خاصی در آنجا قرار می گیرند. این شرایط عبارتند از:

 

• هنگامی که شما آیتمی را از پوشه Deleted Items حذف کنید. به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

14Recover deleted items in Outlook

 

15Recover deleted items in Outlook

 

• هنگامی که شما به یکباره اقدام به حذف محتویات موجود در پوشه Deleted Items می نمایید. به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

16Recover deleted items in Outlook

 

17Recover deleted items in Outlook

 

• هنگامی که در پوشه هایی غیر از Deleted Items، آیتم مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس ترکیب دگمه های Shift+Delete را بفشارید.

 

در ادامه به چگونگی بازیابی آیتم های موجود در پوشه Recoverable Items می پردازیم:

 

18Recover deleted items in Outlook

 

نکته: توجه داشته باشید که پوشه Recoverable Items زمانی به نمایش گذاشته می شود که از Outlook به عنوان کلاینت در زیر ساخت مبتنی بر Exchange Server استفاده کنید.

 

19Recover deleted items in Outlook

 

هنگامی که شما اقدام به ریکاور نمودن آیتمی از طریق پوشه Recoverable Items می نمایید، آیتم مورد نظر به پوشه Deleted Items منتقل می گردد. لذا بعد از انجام این کار، می بایست جهت ریکاور نمودن نهایی آیتم مورد نظر، بر اساس آنچه در قسمت قبل بدان اشاره شد، اقدام به ریکاوری آن از طریق فولدر Deleted Items اقدام نمایید.

 

نکته 1: به منظور یافتن آیتم مورد نظر در پوشه Recoverable Items، می توانید با فشردن عبارت ستون های موجود، اقدام به دسته بندی آیتم ها بر اساس انتخاب شما، نمایید. به شکل زیر نگاه کنید:

 

20Recover deleted items in Outlook

 

توجه کنید که زمان درج شده در ستون Deleted On، زمانیست که شما اقدام به حذف آیتم مورد نظر از پوشه Deleted Items نموده اید و یا آنکه آیتم مورد نظر را با استفاده از ترکیب کلیدهای Shift+Delete حذف کرده اید.

 

نکته 2: بر خلاف آیتم های موجود در پوشه Deleted Items، انواع آیتم های موجود در پوشه Recoverable Items، با یک علامت به نمایش گذاشته می شوند و به همین دلیل ممکن است یافتن آیتم مورد نظر اندکی با دشواری همراه باشد. به شکل زیر نگاه کنید:

 

21Recover deleted items in Outlook

 

نکته 3: به منظور ریکاور نمودن چندین آیتم به صورت همزمان، بر روی اولین آیتم، زمانی که دگمه CTRL را فشرده اید، کلیک کرده و سپس همچنان که کلید CTRL را فشرده اید، اقدام به انتخاب دیگر آیتم های مورد نظر خود نمایید.

 

نکته 4: توجه داشته باشید که آیتم های موجود در Recoverable Items تا ابد در آنجا نگهداری نمی شوند! به عبارت دیگر، بر اساس سیاست های تعریف شده از سوی مدیر زیر ساخت ایمیل سازمان شما، مدت زمان محدودی در راستای نگهداری از آیتم های موجود در پوشه Recoverable Items در نظر گرفته خواهد شد. لذا اگر چنانچه نیاز به ریکاور نمودن آیتمی دارید و آیتم مورد نظر در این پوشه قرار ندارد، ممکن است با کمک گرفتن از مدیر زیرساخت ایمیل سازمان خود، بتوانید آن را ریکاوری نمایید.

 

نکته 5: اگر چنانچه می خواهید آیتم مورد نظر، قابل ریکاوری نباشد، آن را در پوشه Recoverable Items انتخاب کرده و سپس گزینه Purge Selected Items را انتخاب نموده و نهایتا بر روی دگمه OK کلیک کنید. به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

22Recover deleted items in Outlook

 

23Recover deleted items in Outlook