x
تبلیغات

 

با استفاده از کامندلت Update-Help می توانید اقدام به دانلود و نصب خودکار متون کمکی (Help) مرتبط با PowerShell moduleهای موجود در سیستم خود نمایید.

 

با انجام این کار، به منظور مشاهده توضیحات مرتبط با یک کامندلت با استفاده از دستور Get-Help، اطمینان حاصل خواهید کرد که متون نمایش داده شده بر اساس آخرین تغییرات ارائه شده از سوی مایکروسافت و دیگر شرکت های ارائه دهند PowerShell Module مورد نظر، می باشد.

 

نکته 1: این قابلیت برای اولین بار در نسخه سوم از Windows PowerShell ارائه شده است.

نکته 2: نیازی به اجرای مجدد Windows PowerShell بعد از دانلود و نصب بروزرسانی های مورد نظر نبوده و بلافاصله بعد از این عملیات، اطلاعات دانلود شده قابل استفاده می باشد.

 

نکته 3: اگر چنانچه دستور Update-Help را به اجرا در آورید، بروزرسانی های مرتبط با تمامی PowerShell Moduleهای موجود، دانلود و نصب می گردند و این در حالیست که می توانید با مشخص کردن یک ماژول خاص، اقدام به بروزرسانی آن نمایید.

 

نکته 4: به منظور اجرای دستور Update-Help، می بایست PowerShell را حساب کاربری Administrator لوکال رایانه مورد نظر (با فرض فعال بودن قابلیت User Account Control) به اجرا در آورید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، اینجا را کلیک کنید.

 

نکته 5: اگر چنانچه امکان اتصال به اینترنت وجود نداشته باشد، می توان با استفاده از سیستمی که این توانایی را دارد، اقدام به دانلود بروزرسانی های مورد نظر نموده، آنها در مکانی ذخیره سازی کرده و در نهایت، با استفاده از پارامتر SourcePath مسیر بروزرسانی ها را جهت استفاده، مشخص نماییم. در این خصوص در ادامه مقاله توضیحات کاملی خواهد آمد.

 

در ادامه با ارائه مثال های گوناگون، موارد استفاده از این کامندلت، به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است:

 

 

مثال 1: بروزرسانی Help مرتبط با تمامی ماژول های موجود

 

1 How to use update-help cmdlet

 


مثال 2: بروزرسانی Help مرتبط با یک ماژول خاص

 

2How to use update-help cmdlet

 


مثال 3: بروزرسانی Help مرتبط با تمامی ماژول ها و یک یا چند ماژول خاص به صورت خودکار

 

3How to use update-help cmdlet

 

3-1 - How to use update-help cmdlet

 

با اجرای دستور فوق، عملیات بروزرسانی به صورت روزانه و در ساعت 3 بامداد صورت می پذیرد.

 


مثال 4: بروزرسانی Help به صورت آفلاین

 

بدین منظور ابتدا می بایست فایل های بروزرسانی را در یک مسیر، از اینترنت دانلود نمایید. به مثال زیر نگاه کنید:

 

4 How to use update-help cmdlet

 

نکته: توجه داشته باشید که به جای آدرس دهی لوکال، می توانید آدرس یک فولدر به اشتراک گذاشته شده در سروری غیر از سرور فعلی را مشخص نمایید. با این فرض، در صورت عدم دسترسی لازم جهت ایجاد فایل های دانلودی، می توانید از پارامتر Credential استفاده کرده و حساب کاربری شخصی را وارد کنید که توانایی ایجاد فایل در مسیر یاد شده را دارا باشد.

 

نتیجه انجام عملیات فوق را در شکل زیر مشاهده می نمایید:

 

5

 

حال می بایست عملیات بروزرسانی را بر اساس محل قرارگیری فایل های بروزرسانی، به صورت آفلاین به انجام برسانید. به مثال زیر نگاه کنید:

 

6 How to use update-help cmdlet