x
تبلیغات

System Center

 

در این مقاله می خواهیم به چگونگی گرفتن پشتیبان از System Center Virtual Machine Manager 2016 و یا به اختصار SCVMM 2016 بپردازیم.


اگر چنانچه از SCDPM در زیر ساخت پشتیبان گیری سازمان خود استفاده می کنید، دانستن آنکه این محصول از چه سرویس ها و سیستم عامل هایی جهت انجام عملیات پشتیبان گیری، پشتیبانی می نماید؛ می تواند به شما یاری رساند.


در قسمت های قبل از این سری مقالات، به مفاهیم لازم جهت نصب agent پرداخته و پیش نیازهای آن را مورد بررسی قرار داده و در نهایت اقدام به نصب آن از طریق کنسول SCDPM و به صورت دستی پرداختیم.

 

می توان SCVMM Library) System Center 2016 Virtual Machine Manager Library) را به عنوان فهرستی (کاتالوگی) از تمامی منابع مورد نیاز برای پشتیبانی زیر ساخت رایانش ابری در نظر گرفت که این منابع می توانند بر روی فضای به اشتراک گذاری سنتی (فولدرهای به اشتراک گذاری شده) و یا پایگاه داده مرتبط با SCVMM ذخیره سازی شوند.


در این قسمت از سری مقالات اصول پیکربندی SCVMM، همانطور که قول داده بودیم، به چگونگی ایجاد یک ماشین مجازی بر روی سرورهای میزبان مبتنی بر Hyper-V، از طریق کنسول SCVMM خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید...