x
تبلیغات

 

در این مقاله می خواهیم به چگونگی گرفتن پشتیبان از System Center Virtual Machine Manager 2016 و یا به اختصار SCVMM 2016 بپردازیم.

 

در این خصوص، ممکن است این سوال برای شما پیش آید که؛ از آنجایی که SCVMM جهت ذخیره سازی اطلاعات خود از SQL Server استفاده می نماید، دیگر نیازی به نگاشتن یک مقاله مجزا در این خصوص ضروری نبوده و علت این امر نیز آنست که قبلا به صورت کامل چگونگی استفاده از SCDPM را در راستای گرفتن پشتیبان از پایگاه داده SQL Server، مورد بحث و بررسی دقیق قرار داده ایم.

 

در پاسخ به سوال فوق می بایست به دو نکته توجه داشت:

 

نکته 1: تمامی اطلاعات مرتبط با SCVMM، در پایگاه داده SQL Server ذخیره نمی شوند! به عبارد دیگر، اطلاعات موجود در VMM Library فایل هایی هستند که در فضای به اشتراک گذاشته شده برای نگهداری آنها، ذخیره سازی می شوند و علاوه بر گرفتن پشتیبان از پایگاه داده SCVMM، می بایست گرفتن پشتیبان از این اطلاعات را نیز در دستور کار خود قرار دهید.

 

نکته 2: در نسخه 2012 و بالاتر مرتبط با SCVMM، مایکروسافت اقدام به ارائه قابلیتی نموده است که به واسطه آن انجام عملیات پشتیبان گیری از پایگاه داده مرتبط با SCVMM بسیار ساده تر صورت می پذیرد (در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به این قابلیت بپردازیم).

 

با توجه به نکات فوق، مطمئنا درک خواهید نمود که پشتیبان گیری از SCVMM، تنها به گرفتن پشتیبان (به صورت کلاسیک) از پایگاه داده SQL Server ختم نمی شود...

 

بعد از نصب agent مرتبط با SCDPM بر روی سرور SCVMM، در هنگام ایجاد Protection Group، رخداد زیر بوقوع می پیوندد:

 

1 SCDPM 2016با استفاده از SCVMM 2016  چگونگی گرفتن پشتیبان از

 

براستی منظور از عبارت VMM Express Writer چیست و با انتخاب آن، کدام قسمت SCVMM تحت پشتیبانی قرار می گیرد؟

 

در پاسخ سوال فوق، می بایست عرض کنیم که با انتخاب این گزینه، SCDPM می تواند از پایگاه داده مرتبط با SCVMM پشتیبان تهیه کند. حال ممکن است این سوال برای شما پیش آید که، SCDPM می تواند به صورت مجزا از پایگاه داده مرتبط با SCVMM پشتیبان تهیه کند و این موضوع چه ارتباطی با این قابلیت دارد؟ به شکل زیر نگاه کنید:

 

21 SCDPM 2016با استفاده از SCVMM 2016  چگونگی گرفتن پشتیبان از

 

همانطور که در شکل بالا مشاهده می نمایید، نام پایگاه داده مرتبط با SCVMM در لیست نام های مورد شناسایی از سوی SCDPM قرار نگرفته است! با مراجعه به ابزار Microsoft SQL Server Management Studio موجود در سرور SCVMM، با رویداد جالبی مواجه خواهید شد. به شکل زیر نگاه کنید:

 

31 SCDPM 2016با استفاده از SCVMM 2016  چگونگی گرفتن پشتیبان از

 

اگر چنانچه تصویر بالا را با تصویر آنچه که SCDPM به نمایش می گذارد مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که امکان گرفتن پشتیبان از پایگاه داده مرتبط با SCVMM به صورت کلاسیک وجود نداشته و تنها راه حل ممکن، انتخاب گزینه نمایش داده شده در اولین تصویر این مقاله می باشد.