Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
مدیریت و پیکربندی System Center Endpoint Protection 2016 – قسمت دهم (انجام عملیات نصب SCEP بر روی CentOS)
x
تبلیغات

در این قسمت از سری مقالات مدیریت و پیکربندی System Center Endpoint Protection 2016، همانطور که وعده داده بودیم می خواهیم به چگونگی نصب SCEP بر روی CentOS بپردازیم.

به منظور نصب SCEP بر روی CentOS کافیست package مرتبط با نصب SCEP بر روی سیستم عامل هایی مانند Linux و MacOS را در اختیار داشته باشید. به شکل زیر نگاه کنید:

 

1

 

بر اساس شکل فوق، از آنجایی که در این مقاله قصد داریم عملیات نصب SCEP را بر روی CentOS 7 به اجرا در آوریم، می بایست به مسیر نمایش داده شده در شکل زیر مراجعه نماییم:

 

2

 

از میان فایل های به نمایش گذاشته شده در شکل فوق، فایل scep.x86_64.rpm.bin را انتخاب نموده و سپس آن به Desktop مرتبط با سرور CentOS منتقل کرده و سپس عملیات نصب را آغاز می نماییم. به شکل زیر نگاه کنید:

 

3

 

با فشردن دگمه Enter در مرحله فوق، رخداد زیر بوقوع خواهد پیوست:

 

4

 

با وارد کردن حرف y، در حقیقت شرایط استفاده از SCEP را می پذیرید.

 

5

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می کنید، بررسی های لازم صورت پذیرفته و شرایط به گونه ای فرآهم آمده است که امکان نصب SCEP بر روی سرور مورد نظر وجود دارد. از این رو، به منظور به اتمام رسانیدن عملیات نصب، دستور نمایش داده شده را به اجرا در آورید. به شکل زیر نگاه کنید:

 

6

 

همانطور که در مثال فوق مشاهده می کنید، عملیات بدون مشکل به اتمام رسیده است. به منظور حصول اطمینان از صحت عملیات نصب، دستور زیر را به اجرا در آورید:

 

7

 

نمایش رخداد فوق نمایانگر صحت عملیات نصب می باشد.

 

از آنجایی بر خلاف SCEP سازگار با سیستم عامل Windows، امکان مدیریت تنظیمات مرتبط با SECP، از طریق ویرایش فایل scep.cfg، واقع در مسیر نمایش داده شده زیر می باشد. از سوی دیگر، شرکت مایکروسافت به منظور آسان سازی پیکربندی این محصول در سیستم عامل Linux اقدام به در اختیار قرار دادن واسط وب جهت مدیریتو پیکربندی SCEP نموده است. به عبارت دیگر، علاوه بر تغییر تنظیمات این محصول از طریق فایل scep.cfg، امکان مدیریت آن از طریق وب نیز وجود دارد. به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

8

 

9

 

بر اساس مستندات مایکروسافت، به منظور پیکربندی قابلیت مرتبط با مدیریت SECP از طریق وب، می بایست در فایل فوق، قسمت WWWi ویرایش گردد. مواردی که در شکل زیر آمده است، مواردی هستند که برای این منظور ضروری در نظر گرفته می شوند:

 

10

 

نکته: اگر چنانچه سرور مورد نظر دارای چندین کارت شبکه باشد، با درج عبارت 0.0.0.0، باعث می گردید که سرور از روی تمامی کارت های شبکه خود، درخواست برای مدیریت SCEP را دریافت نموده و مورد تایید قرار دهد. این در حالیست که اگر چنانچه می خواهید تنها از یک کارت شبکه خاص، این رخداد بوقوع بپیوندد، می بایست آدرس IP کارت شبکه مورد نظر را در قسمت نمایش داده شده وارد کنید.

 

بعد از انجام تغییرات فوق، می بایست فایروال موجود بر روی سرور را به گونه ایی پیکربندی نمایید که مجوز لازم برای پورت مشخص شده را ایجاد نماید. بعد از انجام این کار می بایست سرور مورد نظر را ری استارت کنید.

 

بعد از ری استارت کردن سرور، کافیست طبق شکل زیر عمل کنید:

 

11

 

نتیجه انجام عملیات فوق را در تصاویر زیر مشاهده می نمایید:

 

12

 

13

 

نکته: اگر چنانچه می خواهید اطلاعات کافی از نحوه پیکربندی SCEP بر روی لینوکس و دیگر سیستم عامل هایی در این خانواده، بدست آورید کافیست به مسیر زیر در فولدر مرتبط با این نسخه از SCEP مراجعه کنید. به شکل زیر نگاه کنید:

 

14

 

در قسمت بعد از این سری مقالات به عملکرد حذف کدهای مخرب از طریق SCEP خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید...

 

 

لینک های مرتبط با این مقاله:

  1. مدیریت و پیکربندی System Center Endpoint Protection 2016 – قسمت اول (معرفی)
  2. مدیریت و پیکربندی System Center Endpoint Protection 2016 – قسمت دوم (بررسی کدهای مخرب Spyware و Adware)

  3. مدیریت و پیکربندی System Center Endpoint Protection 2016 – قسمت سوم (بررسی کدهای مخرب از نوع ویروس، اسب تروا و روتکیت)
  4. مدیریت و پیکربندی System Center Endpoint Protection 2016 – قسمت چهارم (بررسی کدهای مخرب از نوع باج افزارها

  5. مدیریت و پیکربندی System Center Endpoint Protection 2016 – قسمت پنجم (بررسی قابلیت Network Vulnerability Detection)
  6. مدیریت و پیکربندی System Center Endpoint Protection 2016 – قسمت ششم (بررسی نیازمندی ها)

  7. مدیریت و پیکربندی System Center Endpoint Protection 2016 – قسمت هفتم (بررسی نیازمندی های سمت ایستگاه های کاری)
  8. مدیریت و پیکربندی System Center Endpoint Protection 2016 – قسمت هشتم (انجام عملیات نصب SCEP به صورت دستی)

  9. مدیریت و پیکربندی System Center Endpoint Protection 2016 – قسمت نهم (انجام عملیات نصب SCEP از طریق SCCM)