x
تبلیغات


اگر شما جزء افرادی هستید که Windows 7 را در سال های گذشته نصب کرده و از نصب ویندوز 8 خودداری کرده اید و منتظر مانده اید تا ویندوز در نسخه های بعدی (Windows 10) به تکامل برسد، تعدادی از تغییرات جالب قابلیت های اصلی ویندور را از Windows 8 به Windows 10  از دست داده اید. اکنون می خواهیم در رابطه با جزئیات 3 مورد از این قابلیت ها بحث کنیم.


• File Explorer: این ویژگی، در Windows 7 با نام Windows Explorer شناخته می شد، و اولین بار در Windows 8 ارائه شده است، که یک ریبون همانند ریبون Microsoft office در بالای پنجره File Explorer افزوده شده و در نتیجه تعدادی از عملیات مبهم سابق، واضح تر و به طور چشمگیری قابلیت های جستجو پیشرفت کرده است، به صورتیکه وقتی در کادر Search کلیک می کنیم سربرگSearch Tools در ریبون بالا افزوده میگرد. همچنین Windows 10، قسمت Quick Access را navigation pane اضافه کرده است.

 

 1 7 Fundamental changes in core features

تصویر 1-7: همه کسانی که ویندوز خود را از 7 ارتقا داده اند، ملاحظه میکنند که OneDrive به صورت پیش فرض در File Explore و در قسمت navigation Pane افزوده شده است.


• Backup and recovery: اگر شما مجبور بودید که ورژن قدیمی تر ویندوز خود را مجدد نصب کنید، می دانید که چقدر روند خسته کننده و وقت گیری برای انجام پردازش ها وجود داشت، Windows 8 قابلیت "push-button reset" را معرفی کرده که به طور خودکار پردازش حذف ویندوز قبلی و نصب ویندوز جدید (clean install) را از طریق گزینه هایی برای نگه داشتن اطلاعات و یا حذف آن ها انجام می دهد. همینطور قابلیت بازگرداندن ویژگی های Update شده Windows 10 و همچنین Restore کردن به ورژن قبلی ویندوز هم فراهم شده است.

 

 

1 8 Fundamental changes in core features

  تصویر1-8: امکانات Recovery در Windows 10 در مقایسه با Windows 8.1 تا حد زیادی بهبود پیدا کرده است.


• Task Manager: دیگر ابزار آشنا در Windows 7 که به ویندوز 8 هم منتقل شده و در Windows 10 به صورت اساسی بهبود یافته، Task manager می باشد که اطلاعات بیشتری را برای مدیریت پردازش ها در سربرگ Processes  و همینطور اطلاعات دقیق عملکرد سیستم را در سربرگ performance در اختیار ما می گذارد که در شکل ذیل نشان داده شده است.

 

1 9 Fundamental changes in core features

 تصویر1-9: سربرگ Performance در Task Manager موجود در Windows 10 اطلاعات بیشتری را ارائه می دهد، که به وضوح سازمان یافته تر از Windows 7 می باشد.

 

 

لینک های مرتبط با این مقاله:

  1. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – مقدمه)
  2. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – قسمت اول) - تجربه کاربری با Windows 10
  3. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – قسمت سوم) –بررسی قابلیت های Microsoft edge و OneDrive در Windows 10
  4. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – قسمت چهارم) – کار و بازی با Windows 10