Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – قسمت سوم) – بررسی قابلیت های Microsoft edge و OneDrive در Windows 10
x
تبلیغات

Windows 10، وب و فضای ابری

بیش از دو دهه است که Internet Explorer بخشی از ویندوز شده است. در Windows 10 هم، Internet explorer وجود دارد اما دیگر مرورگر (Browser) پیش فرض نیست، در عوض، یک مرورگر جذاب دیگر به نام Microsoft Edge افزوده شده است.

 

Microsoft Edge یک مرور گر لمسی کاربرپسند با تعدادی از گزینه های کنترلی می باشد. در این بین، یکی از ویژگی های منحصر بفرد آن، گزینه Reading View می باشد که برای قالب بندی و تنظیم مجدد محتوای به هم ریخته صفحه وب، به منظور جلوگیری از حواس پرتی کاربران بکار می رود. این ویژگی را می توانید در تصویر زیر ملاحظه کنید. در این حالت تصویر اصلی وب سایت مورد نظر در سمت چپ و محتوای آن در قالب Reading view در سمت راست مرورگر نمایش داده خواهد شد.


1 10 Windows 10 Inside Out Chapter 1 03
تصویر 1-10: مرورگر Microsoft Edge به سادگی قابل کنترل است و گزینه Reading View برای قالب بندی متن و حذف موارد اضافی کاربرد دارد.Microsoft Edge مجهز به موتور پردازشی جدیدیست که طراحی آن بر اساس استفاده از تکنولوژی های جدید بنا شده است و سازگاری صرف آن با تکنولوژی قدیمی، از نقشه راه مایکروسافت برای این محصول چشم پوشی شده است. قابل ذکر است Internet explorer هنوز برای شرایطی که استفاده از یک قابلیت خاص ضروری بنظر می رسد در دسترس می باشد.


نکته: در فصل 9 ما تفاوت های بین Internet Explorer و Microsoft Edge را توضیح داده و همچنین پیکربندی هر کدام از آن ها مطابق با سلیقه شما را شرح می دهیم.

 

در انتشار اولیه Windows 10، ورژن عملیاتی Microsoft Edge نیز ارائه شد، اما فاقد ویژگی هایی بود که بسیاری از کاربران با تجربه ویندوز از یک مرورگر انتظار داشتند. بعد از گذشت یک سال و توسعه مجدد آن، این مرورگر کاراتر و قدرتمند شد. به روز رسانی عمده Microsoft Edge شامل بخشی از آپدیت سالیانه Windows 10 بود که پشتیبانی از افزونه های (extensions) مرورگر را اضافه کرده است. این افزونه ها از طریق Strore مایکروسافت قابل ارائه می باشد. در تصویر زیر تعدادی از این Extention ها نمایش داده شده است.


1 11 Windows 10 Inside Out Chapter 1 03تصویر 1-11: با آپدیت های تاثیر گذار سالیانه Windows 10، Microsoft Edge از افزونه هایی همانند مواردی که در اینجا نمایش داده شده پشتیبانی می کند که می توانید از همین قسمت قابلیت های دیگری را اضافه کرده و به دیگر برنامه ها و سرویس ها متصل شوید.


البته تنها راه اتصال به منابع آنلاین Share شده، مرورگر نیست. وقتی شما از اکانت مایکروسافت استفاده می کنید، Windows 10 به صورت خودکار به فایل های share شده در سرویس OneDrive متصل می شود. همچنین شما می توانید برای استفاده از Office 365 و Azure Active Directory به سرویس business-class هم متصل شوید.

نرم افزارOneDrive که با Windows 10 نصب می شود از ارتباط فضای ابری با فایل ها و فولدرهای موجود در File Explorer پشتیبانی کرده و همگام سازی (synchronization) بین این فضای ابری و ورژن کلاینتی آن اتفاق می افتد. لازم به ذکر است این فضای ابری در دو نسخه مصرف کننده (consumer) و تجاری (Business) ارائه می شود.


برنامه جهانی OneDrive با آپدیت های سالیانه ویندوز منتشر شد، .....

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اینکه چطور OneDrive و Windows 10 با یکدیگر کار می کنند فصل دوازدهم را مطالعه نمایید.


نکته: بدلیل جدید بودن کتاب، لینک های غیر فعال، بعد از قرار گرفتن مطالب مربوطه فعال خواهند شد.

 

 

لینک های مرتبط با این مقاله:

  1. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – مقدمه)
  2. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – قسمت اول) - تجربه کاربری با Windows 10
  3. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – قسمت دوم) - تغییرات اساسی در ویژگی های اصلی ویندوزها
  4. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – قسمت چهارم) – کار و بازی با Windows 10