Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – قسمت چهارم) – کار و بازی با Windows 10
x
تبلیغات

 

اگر شما به دنبال نام های آشنا در لیست برنامه های موجود در Windows 10 هستید، تعداد زیادی از علاقه مندی های گذشته خود را خواهید یافت.به طور مثال Windows Media Player، Notepad و Paint.


اما تعداد زیادی از این علاقه مندی ها، برنامه های جدید Universal هستند که برای کار بر روی هر دستگاهی که Windows 10 بر روی آن ها نصب است، طراحی شده است. زیرا این برنامه ها به صورت خودکار از طریق Windows Store بروزرسانی می شوند که می توانند شامل ویژگی های جدید و رفع اشکالات (Bugs) گذشته باشند، بدون اینکه نیاز به نصب جداگانه ای باشد. بنابراین شما می توانید از این برنامه ها برای دسترسی به فایل های ذخیره شده در Cloud و همگام سازی تنظیمات و اطلاعات بین دستگاهای دارایWindows 10 استفاده نمایید، بدون اینکه مجبور به پیکربندی مجدد اکانت خود و یا ورود اطلاعات داشته باشید.


Windows 10 شامل لیست بلندی از برنامه های productivity ، سرگرمی ها و برنامه های جدیدی هستند که بخشی از برنامه های پیش فرض نصب شده می باشند. این برنامه ها از انتشار اولیه Windows 10 به طور چشمگیری رشد کرده اند، که به بهبود اساسی در پلتفرم Universal ویندوز منجر شده است. (جزئیات بیشتر در رابطه با برنامه های universal و تفاوت آن ها با برنامه های دسکتاپی (desktop programs) که از گذشته تا هم اکنون وجود دارند در فصل 8 توضیح داده خواهد شد. )

 

نکته: منظور از برنامه های Productivity برنامه هایی می باشند که برای تولید اطلاعات تولید شده اند، همانند:
documents, presentations, worksheets, databases, charts, graphs, digital paintings, electronic , music and digital video.

 

اصلی ترین برنامه در بین برنامه های Productivity، Mail و Calendar می باشند که با سرویس های متنوع اینترنتی از جمله Gmail مربوط به Google و iCloud مربوط به Apple کار می کند. در تصویر 1-12 فعالیت های یک ماه در برنامه Calendar نمایش داده شده است.

 

1 12 1 4تصویر 1-12: برنامه تقویم که در اینجا نمایش داده شده شامل برنامه های پیش فرض نصب شده در Windows 10 می باشد که شما می توانید با کلیک بر روی آیکون Mail در گوشه پایین سمت چپ به برنامه ایمیل Switch کنید.

 

یکی از برنامه هایUniversal ، OneNote می باشد که با Windows 10 نصب شده است. دیگر برنامه های Microsoft Office، در Windows Store در دسترس هستند و شامل ورژن های لمسی Word، Excel و Power point می باشند که شامل بخشی از نصب استاندارد در تعدادی از ورژن های ویندوز می باشند.


برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با برنامه های Productivity و ابزارهای ارتباطی Windows 10 به Chapter 10 مراجعه نمایید.


Windows 10 همچنان یک پلتفرم قابل اطمینان برای برنامه های بازی و سرگرمی می باشد، همراه با صدا و تصویر دیجیتالی که در کنسول Xbox و دستگاه های موبایل هم کار می کند. با برنامه Groove Music موجود در Windows 10 که در تصویر 1-13 نمایش داده شده است، شما می توانید Track ها و آلبوم های مجموعه موزیک های شخصی خود را از روی درایو لوکال اجرا نموده و یا از طریق فضای ابری (Cloud) فایل های موجود در OneDrive را دانلود نمایید.


دیگر قابلیت مهم در بین قابلیت های سرگرمی جدید درWindows 10 ، پشتیبانی از استاندارد Miracast می باشد، (که گاهی اوقات Screen Mirroring نامیده می شود زیرا تمام صفحه عیناً منتقل یا به اصطلاح آینه (Mirror) می‌شود)، که به شما اجازه می دهد که سیگنال های ویدیوئی را از طریق WiFiبه یک صفحه بزرگ مانند تلوزیون به طور کامل منتقل کنید. پشتیبانی از Miracast در تعدادی از تجهیزات جدیدتر از جمله تلوزیون ها و دستگاه های Blu-ray فراهم شده و در دستگاه هایی که دارای ورودی HDMI هستند هم در دسترس است. با استفاده از Miracast شما می توانید تنظیمات مربوط به تمامی فایل های موجود موبایل خود را (به طور مثال) بر روی یک صفحه بزرگ انجام دهید.


آپدیت های سالیانه قابلیت های این ویژگی را گسترش داده و گزینه های دیگری بر روی PC های Windows 10 طرح ریزی کرده است.


f01wy13تصویر 1-13: با استفاده از برنامه Music در Windows 10، شما می توانید از طریق فضای ابری و یا Cloud به مجموعه موزیک های ذخیره شده در پوشه Music موجود در OneDrive ارتباط داشته باشید.

 

 

لینک های مرتبط با این مقاله:

  1. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – مقدمه)
  2. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – قسمت اول) - تجربه کاربری با Windows 10
  3. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – قسمت دوم) - تغییرات اساسی در ویژگی های اصلی ویندوزها
  4. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – قسمت سوم) – بررسی قابلیت های Microsoft edge و OneDrive در Windows 10