Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
مرجع تخصصی فناوری اطلاعات | تکنولوژی های مایکروسافتی
x
تبلیغات

Windows Server

 

بر خلاف Windows Server 2016، سیستم عامل Windows Server 2012 R2 فاقد هر گونه نرم افزار آنتی ویروس به صورت پیش فرض می باشد. از این رو، ممکن است این سوال برای شما پیش آید که آیا می توان نرم افزار آنتی ویروس Microsoft Security Essentials را بر روی این نسخه از سیستم عامل نصب کرد یا خیر؟

 

ممکن است بر اساس عادتی که در خصوص بروزرسانی Windows 8.1 و یا Windows Server 2012 R2 دارید، به منظور بروزرسانی دستی Windows Server 2016، به Control Panel مراجعه کرده و به دنبال گزینه Windows Update بگردید. شکل زیر از روی سیستمی با سیستم عامل Windows Server 2012 R2 برداشته شده است:

 

استفاد از قابلیت DNS Cache Locking به شما امکان کنترل مدت زمانی که می خواهید سپری شود و در این مدت، امکان بازنویسی اطلاعات موجود در DNS Server Cache وجود نداشته باشد را در اختیارتان می گذارد. برای درک بهتر این قابلیت، به مثال زیر توجه کنید:

 

می توان از Server Manager در راستای مدیریت یکپارچه سرورهای موجود در زیر ساخت شبکه خود، استفاده کرد. بدین منظور، با انتخاب سرور مبدا خود، می توانید سرورهای دیگر را یک به یک و یا یکباره، به Server Manager اضافه کنید.

در آزمون های بین المللی ارائه شده از سوی شرکت مایکروسافت، از آزمون دهنده انتظار می رود تا عملیات پیکربندی DNS Forwarder را از طریق PowerShell به انجام برساند. لذا در این مقاله قصد داریم به چگونگی استفاده از Windows PowerShell جهت پیکربندی DNS Forwarder بپردازیم.