x
تبلیغات

 

می توان از Server Manager در راستای مدیریت یکپارچه سرورهای موجود در زیر ساخت شبکه خود، استفاده کرد. بدین منظور، با انتخاب سرور مبدا خود، می توانید سرورهای دیگر را یک به یک و یا یکباره، به Server Manager اضافه کنید.

 

در این مقاله می خواهیم به سناریوی خاصی در این خصوص بپردازیم. فرض کنید که سروری را به دلایلی به دامین join ننموده اید و می خواهید آن را از طریق Server Manager موجود بر روی سروری که به دامین join شده است، مدیریت کنید. آیا به منظور انجام این کار، می بایست اقدامات خاصی را مد نظر قرار دهید؟

 

پاسخ به سوال فوق مثبت بوده و در این مقاله می خواهیم به چگونگی انجام این کار بپردازیم.

 

نکته: در این سناریو، سرور مقصد با نام std-srv-23-01 و آدرس 10.2.10.100 شناخته می شود.

 

در سروری که می خواهید به عنوان سرور مبدا از آن استفاده کنید، می بایست ابتدا بتوانید از طریق نام سرور مقصد، اقدام به برقراری ارتباط با آن نمایید. از این رو، می بایست تغییر زیر را در فایل Hosts، اعمال کنید:

 

1

 

2

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می کنید، عملیات resolve نام سرور مقصد با موفقیت به انجام رسیده است.

 

حال بر روی سرور مبدا، دستور زیر را به اجرا در آورید:

 

3

 

سپس در سرور مقصد، دستور زیر را اجرا کنید:

 

4

 

بعد از انجام عملیات فوق، بر روی سرور مبدا، مراحل زیر را به انجام برسانید:

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می کنید، در این مرحله می بایست حساب کاربری Administrator لوکال سرور مقصد را وارد کرده و سپس بر روی دگمه Ok کلیک کنید. در صورت عدم مشکل در مراحل فوق، با رخداد زیر مواجه خواهید شد:

 

11

 

12

 

نکته: اگر چنانچه مایل به شرکت در آزمون های بین المللی ارائه شده از سوی شرکت مایکروسافت هستید، می بایست مراحل انجام این سناریو را به دقت فراگیرید.