Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
نصب Microsoft Security Essentials بر روی Windows Server 2012 R2
x
تبلیغات

 

بر خلاف Windows Server 2016، سیستم عامل Windows Server 2012 R2 فاقد هر گونه نرم افزار آنتی ویروس به صورت پیش فرض می باشد. از این رو، ممکن است این سوال برای شما پیش آید که آیا می توان نرم افزار آنتی ویروس Microsoft Security Essentials را بر روی این نسخه از سیستم عامل نصب کرد یا خیر؟

 

 

علت این سوال ممکن است از موارد زیر نشات گرفته باشد:

 

  • Microsoft Security Essentials به صورت رایگان در اختیار قرار گرفته است.
  • شرکت های تولید کننده آنتی ویروس در دنیا اگر چه نسخه های خاصی از محصولات خود را به صورت رایگان در اختیار قرار می دهند، اما این در حالیست که نسخه های ارائه شده توانایی نصب بر روی سیستم عامل های سمت سرور مایکروسافت را ندارند.

 

از این رو، با توجه به موارد فوق، کماکان مایکروسافت هیچگونه راه حلی را از سوی خود برای Windows Server 2012 R2 ارائه نداده است. با توجه به این مطلب، آیا امکان نصب Microsoft Security Essentials بر روی Windows Server 2012 R2 وجود دارد؟ در صورت پاسخ مثبت به این سوال، آیا مایکروسافت از آن پشتیبانی می نماید؟ آیا امکان نصب نرمال این محصول بر روی این نسخه از سیستم عامل وجود دارد؟

 

در پاسخ به سوالات فوق، بر آن شدیم تا در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته و به چگونگی انجام این کار بپردازیم.

 

متاسفانه، اگر چه مایکروسافت از نصب Microsoft Security Essentials بر روی Windows Server 2012 R2 پشتیبانی نمی نماید، اما می توان با انجام میانبرهایی، امکان نصب آن را فرآهم آورده و در نهایت، از آن در راستای ارتقاء امنیت این نسخه از سیستم عامل استفاده کرد.

 

بعد از دانلود Microsoft Security Essentials نسخه 64 بیتی مرتبط با Windows 7، از اینجا، آن را به اجرا در آورید. به شکل زیر نگاه کنید:

 

2

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می کنید، عملیات نصب با مشکل مواجه شده است و علت مشکل نیز عدم پشتیبانی این محصول از سیستم عامل Windows Server 2012 R2 بیان شده است.

 

در ادامه ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که شاید با تغییر Compatibility مرتبط با فایل نصب، بتوان عملیات را با موفقیت ادامه داد. در ادامه به انجام این کار پرداخته شده است:

 

3

 

4

 

بعد از انجام مراحل فوق، مجددا فایل نصب را به اجرا در آورید. این بار با رخداد خطای متفاوتی مواجه خواهید شد. به شکل زیر نگاه کنید:

 

5

 

به منظور حل این مشکل، کافیست فایل نصب را در محیط CLI با سوئیچ /disableoslimit به اجرا در آورید. به شکل زیر نگاه کنید:

 

6

 

با انجام این کار، در کمال تعجب خواهید دید که تمامی رخدادهای خطای فوق از میان رفته و با شکل زیر مواجه خواهید شد:

 

7

 

ادامه عملیات نصب را بر اساس تصاویر زیر ادامه دهید:

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

با کلیک بر روی دگمه Finish، عملیات بروزرسانی به صورت خودکار آغاز می گردد. به شکل زیر نگاه کنید:

 

14

 

اگر در این مرحله، وارد زبانه Home شوید، با رخداد زیر مواجه خواهید شد:

 

15

 

بعد از گذشت اندک زمانی، عملیات بروزرسانی به اتمام رسیده و رخداد زیر به نمایش گذاشته می شود:

 

16

 

حال ممکن است این سوال برای شما پیش آید که چگونه می توان از صحت عملیات نصب اطمینان حاصل نمود؟ آیا با دانستن عدم پشتیبانی مایکروسافت از این سناریو، نرم افزار Microsoft Security Essentials قادر به یافتن و از میان برداشتن کدهای مخرب، در صورت نصب شدن بر روی Windows Server 2012 R2 می باشد؟

 

خوشبختانه بدون مواجه شدن با ریسک آلودگی سیستم به کدهای مخرب، می توان با روش استاندارد مورد قبول تمامی آنتی ویروس های دنیا، اقدام به انجام عملیات تست نمود. بدین منظور، کد ارائه شده از سوی سایت EICAR را در یک فایل متنی درج نموده و فایل مورد نظر را توسط Microsoft Security Essentials اسکن نماید. با انجام این کار با رخداد زیر مواجه خواهید شد:

 

17

 

18

 

19