Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
چگونگی مرتب سازی پایگاه داده سرویس DHCP
x
تبلیغات

 

همانطور که می دانید سرویس DHCP به منظور ذخیره سازی اطلاعات خود از یک پایگاه داده استفاده می نماید (به شکل زیر نگاه کنید). هر کجا که نامی از پایگاه داده به میان آید، نگهداری و مرتب سازی محتویات آن امری اجتناب ناپذیر بوده و پایگاه داده سرویس DHCP نیز از این امر مستثنا نیست. همچنین توجه داشته باشید که مرتب سازی پایگاه داده سرویس DHCP باعث بهبود در عملکرد این سرویس و همچنین باعث پیشگیری نمودن از بوجود آمدن بعضی از رخدادهای مشکل ساز برای این سرویس خواهد شد.

 

 

خوشبختانه مایکروسافت ابزاری را در اختیار کاربران قرار داده است که بواسطه آن می توان براحتی و با سرعت بالا، پایگاه داده سرویس DHCP را مرتب سازی نمود. این ابزار jetpack نام داشته و به صورت خودکار با نصب سرویس DHCP، نصب می گردد. در این مقاله قصد دارم که به چگونگی استفاده از این ابزار جهت مرتب سازی پایگاه داده سرویس DHCP بپردازم.

 

نکته: توجه داشته باشید که مرتب سازی این پایگاه داده به صورت خودکار توسط سرویس DHCP به انجام می رسد. اما از آنجایی که مرتب سازی پایگاه داده سرویس DHCP با استفاده از ابزار فوق کارایی بالاتری نصبت به مرتب سازی خودکار دارد، لذا پیشنهاد می گردد که در فواصل زمانی مرتب، این عملیات با استفاده از ابزار jetpack به انجام رسد.

 

به منظور مرتب سازی پایگاه داده سرویس DHCP با استفاده از ابزار jetpack، کافیست طبق شکل زیر اقدام نمایید:

 

 

روش عملکرد این ابزار به قرار زیر است:

 

1. ابتدا فایلی با نام tmp.mdb در مسیر مورد نظر ایجاد گردیده و سپس محتویات پایگاه داده سرویس DHCP به صورت مدیریت شده در این فایل قرار داده می شود.

 

2. فایل dhcp.mdb حذف می گردد.

 

3. نام فایل tmp.mdb به dhcp.mdb تغییر نام یافته و بدین ترتیب عملیات مرتب سازی به پایان می رسد.