x
تبلیغات

این مقاله از آن جهت نگاشته شده است که یکی از کاربران فروم درخواستی مبنی بر معرفی روش های پیکربندی کلاینت ها جهت استفاده از سرویس WSUS از این جانب داشت. در این خصوص می بایست بدانیم که به طور کلی می توان از سه روش جهت پیکربندی کلاینت ها استفاه نمود که انتخاب آنها می بایست بر اساس نیازمندی های آنها و وجود شرایطی مبنی بر پیاده سازی آنها می باشد. این روش ها عبارتند از:

 

  • استفاده از Group Policy در سطح دامین

  • استفاده از Group Policy به صورت لوکالی

  • اعمال تنظیمات به صورت مستقیم در رجیستری

 

 در ادامه به توضیح هر کدام از موارد فوق خواهم پرداختم.

 

 

استفاده از Group Policy در سطح دامین

 

اگر چنانچه شبکه ایی مبتنی بر دامین دارید، شک نکنید که بهترین روش جهت پیکربندی کلاینت ها جهت استفاده ازسرویس WSUS، استفاده از Group Policy می باشد. به منظور دسترسی به این پالیسی ها، کافیست طبق تصویر زیر عمل کنید:

 

1

 

 

استفاده از Group Policy به صورت لوکالی

 

اگر چنانچه شبکه ایی مبتنی بر دامین ندارید، می توانید کلاینت های مورد نظر را از طریق Group Policy لوکال پیکربندی نمایید. بدین منظور کافیست طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

2

 

3

 

 

اعمال تنظیمات به صورت مستقیم در رجیستری

 

اگر چنانچه شبکه ایی مبتنی بر دامین نداشته و می خواهید که تنظیمات مرتبط با سرویس WSUS را بر روی حجم بالایی از کلاینت ها اعمال کنید (به عنوان مثال با ایجاد یک اسکریپت و اجرای اسکریپت بر روی کلاینت ها به صورت دستی)، می توانید به صورت مستقیم این تنظیمات را در رجیستری اعمال کنید. بدین منظور می بایست به آدرس زیر در رجیستری مراجعه نمایید:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate

 

به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

4

 

5

 

نکته: توجه داشته باشید که اگر چنانچه تا کنون تنظیمات مرتبط با سرویس WSUS را در کلاینت مورد نظر به انجام نرسانده اید، کلید WindowsUpdate را مشاهده نخواهید کرد.