Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
نصب سیستم عامل از طریق شبکه در درون یک ماشین مجازی مبتنی بر Hyper-V، از کدامین کارت های شبکه مورد پشتیبانی امکان پذیر است؟
x
تبلیغات

 

فرض کنید که می خواهید سیستم عامل یک ماشین مجازی را از طریق شبکه نصب کنید. در این حالت، با فرض اینکه ماشین مجازی مورد نظر در بستر Hyper-V ایجاد شده باشد، آیا می توان از تمامی کارت های شبکه مورد پشتیبانی Hyper-V برای این منظور استفاده کرد؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

 

 از آنجایی که در Hyper-V ارائه شده در Windows Server 2012 R2، می توان از دو نوع ماشین مجازی استفاده نمود (به شکل زیر نگاه کنید)، بسته به نوع ماشین مجازی، پاسخ به سناریوی فوق متفاوت است.

 

1


پاسخ به سناریوی فوق در صورت ایجاد ماشین مجازی از نوع Generation 1

اگر چنانچه ماشین مجازی مورد نظر بر اساس نوع Generation 1 ایجاد شده است، می بایست کارت شبکه اختصاص داده شده به آن از نوع Legacy Network Adapter انتخاب شود. به شکل زیر نگاه کنید:

 

2

 

نکته: از آنجایی که عملکرد این نوع کارت شبکه در مقایسه با دیگر انتخاب موجود، پایین تر است، می توان بعد از انجام عملیات نصب سیستم عامل، اقدام به تعویض آن نمود.


پاسخ به سناریوی فوق در صورت ایجاد ماشین مجازی از نوع Generation 2

در این نوع ماشین مجازی، کارت شبکه با عنوان Legacy Network Adapter وجود ندارد. به شکل زیر نگاه کنید:

 

3

 

لذا می توان نتیجه گرفت که انتخاب کارت شبکه در این نوع ماشین مجازی، تاثیری در عملکرد آن در هنگام نصب سیستم عامل از طریق شبکه ندارد. به عبارت دیگر، کارت شبکه انتخاب شده در این نوع ماشین مجازی، امکان نصب سیستم عامل از طریق شبکه را در اختیار قرار می دهد.