Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
کپی نمودن فایل یا فولدر میان سرور میزبان و ماشین مجازی در Hyper-V
x
تبلیغات

 

یکی از قابلیت های جدید ارائه شده در Hyper-V موجود در Windows Server 2012 R2، امکان کپی نمودن فایل یا فولدر میان سرور میزبان و ماشین مجازی می باشد.

 

این امکان که در نسخه های قبلی نیاز به وجود ارتباط شبکه ایی میان سرور میزبان و ماشین مجازی می بود و یا در صورت عدم وجود ارتباط شبکه ایی، می توانستید فایل و یا فولدر مورد نظر را در قالب یک فایل ISO تبدیل کرده و سپس آن را به ماشین مجازی مورد نظر mount نموده و در نهایت اقدام به انتقال فایل به ماشین مجازی نمایید و یا حتی بعد از خاموش کردن ماشین مجازی، اقدام به mount نمودن فایل مرتبط با هارد دیسک مجازی نموده، اطلاعات مورد نظر را به آن انتقال داده و در نهایت هارد دیسک مجازی را از حالت mount خارج و ماشین مجازی را روشن می نمودید؛ در این نسخه بدون نیاز به وجود ارتباط شبکه ای، امکان پذیر شده است و لذا در این مقاله می خواهیم به چگونگی فعال نمودن آن بپردازیم.

 

به منظور فعال نمودن این قابلیت، می بایست اقدامات زیر را بر روی سرور میزبان به انجام برسانید:

 

1

 

2

 

نکته 1: توجه داشته باشید که گزینه فوق به صورت پیش فرض در حالت غیر فعال قرار دارد.

 

نکته 2: در آزمون های بین المللی ارائه شده از سوی مایکروسافت، از آزمون دهنده انتظار می رود که توانایی انجام عملیات فوق را با استفاده از Windows PowerShell داشته باشد. لذا در تصاویر زیر می توانید چگونگی انجام این عملیات را با استفاده از PowerShell مشاهده کنید:

 

3

 

و یا:

 

4

 

اگر چنانچه می خواهید عملیات فوق برای تمامی ماشین های مجازی موجود بر روی سرور میزبان، به صورت یکباره انجام پذیرد، کافیست طبق تصویر زیر عمل کنید:

 

5

 

نتیجه انجام عملیات فوق را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

 

6

 

علاوه بر مورد فوق، اطمینان حاصل کنید که سرویس Hyper-V Guest Service Interface در ماشین مجازی مورد نظر فعال است. به شکل زیر نگاه کنید:

 

7

 

نکته: سرویس فوق به فعال و یا عدم فعال بودن گزینه Guest Services در هنگام پیکربندی ماشین مجازی بستگی دارد. لذا با فعال کردن گزینه Guest Services، سرویس فوق به صورت خودکار در هنگام بالا آمدن سیستم عامل، در حالت فعال قرار می گیرد.

 

علاوه بر انجام عملیات فوق، اطمینان حاصل کنید که قابلیت Enhanced Session Mode Policy در حال فعال قرار گرفته است. به منظور فعال کردن این قابلیت کافیست طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

8

 

9

 

با انجام موفقیت آمیز مراحل فوق، می توانید فایل و یا فولدرهای مورد نظر خود را از سیستم عامل میزبان و یا هر سیستم عاملی که بر روی آن ابزار Hyper-v Manager را نصب نموده اید و از طریق آن به کنسول ماشین مجازی مورد نظر دسترسی یافته اید، کپی و یا کات نموده و در درون ماشین مجازی paste نمایید.