x
تبلیغات

 

توانایی در گرفتن Checkpoint، قبل از انجام فعالیت هایی تاثیر گذار در ماشین های مجازی را می توان یکی از اصول Disaster Recovery در نظر گرفت. اما هر قابلیتی علاوه بر محاسن، ممکن است دارای معایبی نیز باشد.

 

از جمله معایب گرفتن Checkpoint را می توان در کاهش عملکرد ماشین مجازی مرتبط دانست. به عبارت دیگر، عملکرد یک ماشین مجاز دارای Checkpoint قطعا از عملکرد همان ماشین مجازی در حالت عادی (بدون داشتن Checkpoint)، پایین تر است. به این نکته نیز توجه کنید که ریکاوری یک ماشین مجازی دارای Checkpoint، به مراتب دشوارتر از زمانیست که ماشین مجازی مورد نظر فاقد Checkpoint باشد.

 

همچنین ممکن است شما به دلایلی اقدام به گرفتن Checkpoint نموده اید و بعد از گذشتن مدت زمانی، این اقدام را فراموش کرده اید. با فرض اینکه در زیر ساخت مجازی سازی شما، تعداد زیادی ماشین مجازی وجود دارد، چگونه می توان لیستی از ماشین های مجاز دارای Checkpoint را استخراج نمود؟

 

بدین منظور، سریع ترین روش ممکن، استفاده از PowerShell می باشد. به مثال زیر نگاه کنید:

 

how to create a list of all vms that have checkpoint

 

نکته: در آزمون های بین المللی ارائه شده از سوی شرکت مایکروسافت، از آزمون دهنده انتظار می رود تا عملیات یافتن ماشین های مجازی دارای Checkpoint را با استفاده از Windows PowerShell بداند. لذا اگر چنانچه مایل به شرکت در چنین آزمون هایی هستید، نکته اشاره شده در این مقاله را از دست ندهید.