Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
چگونه می توان generation مرتبط با یک ماشین مجازی موجود در Hyper-V را بدست آورد؟
x
تبلیغات

 

با معرفی Windows Server 2012 R2، مایکروسافت امکان ایجاد نسل جدیدی از ماشین های مجازی را با نام Generation 2، به جهانیان ارائه نمود. این نسل از ماشین های مجازی، به دلیل عدم استفاده از سخت افزارهای شبیه سازی شده قدیمی، عملکرد بالاتری نصبت به نسل قبلی دارند. از نقطه نظر امنیتی نیز، ماشین های مجازی مبتنی بر این نسل، از امنیت بالاتری به دلیل استفاده از UEFI به جای BIOS، سود می برند.

 

علاوه بر موارد فوق، ماشین های مجازی مبتنی بر این نسل می توانند عملیات بالا آمدن از طریق قابلیت PXE را با استفاده از کارت های شبکه مجازی استاندارد (به جای کارت های شبکه مجازی قدیمی با عملکرد پایین) به انجام رسانیده و همچنین می توانند به جای استفاده از هارد دیسک های مجازی مبتنی بر IDE، از هارد دیسک های مجازی مبتنی بر SCSI، جهت بالا آوردن سیستم عامل، استفاده کنند. این قابلیت می تواند عملیات بالا آمدن سیستم عامل را به طرز قابل توجهی، بهبود بخشد.

 

نکته: در Hyper-V موجود در Windows Server 2016، براحتی می توانید از هر دو نسل، به صورت همزمان و در کنار یکدیگر استفاده کنید. به عبارت دیگر، در این نسخه، کماکان می توانید بر اساس نیاز خود، در هنگام ایجاد ماشین مجازی، میان دو نسل موجود انتخاب کنید. به شکل زیر نگاه کنید:

 

1

 

ممکن است به دلایلی بخواهید Generation مرتبط با یک ماشین مجازی را بدانید. بدین منظور می توانید از دو روش استفاده کنید. روش اول مبتنی بر کنسول Hyper-V Manager می باشد. بدین منظور کافیست طبق تصویر زیر عمل کنید:

 

2

 

نکته: اگر بر روی سرور میزبان خود از تعداد زیادی ماشین مجازی استفاده می کنید، استفاده از روش فوق ناکارآمد به نظر می رسد.

 

روش دوم، استفاده از PowerShell در این راستا می باشد. به مثال زیر نگاه کنید:

 

3