Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
پشتیبان گیری از پایگاه داده مرتبط با SCVMM از طریق VMM Management Console و ریکاوری آن در شرایط بحرانی
x
تبلیغات

 

در این مقاله می خواهیم به چگونگی گرفتن پشتیبان از پایگاه داده مرتبط با System Center Virtual Machine Manager 2016 و یا به اختصار SCVMM را به از طریق VMM Management Console پرداخته و مراحل ریکاوری پایگاه داده را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید...

 

به منظور گرفتن پشتیبان از پایگاه داده SCVMM با استفاده از کنسول VMM Management Console، بعد از ایجاد فولدر نگهدارنده اطلاعات پشتیبان گیری شده، کافیست طبق تصاویر زیر عمل کنید:

 

1

 

2

 

چنانچه مشکلی در مسیر انتخاب شده از سوی شما باشد، رخداد خطای زیر بوقوع پیوسته و احتمالات ممکن را در اختیار شما قرار می دهد:

 

3

 

در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات پشتیبان گیری، رخداد زیر بوقوع خواهد پیوست:

 

4

 

به منظور انجام عملیات ریکاوری در شرایط بحرانی، نکات زیر را به یاد داشته باشید:

 

نکته 1: عملیات ریکاوری بر اساس ابزاری با نام SCVMMRecover.exe صورت می پذیرد که به صورت خودکار با نصب SCVMM در دسترس قرار می گیرد. این فایل در مسیر نصب SCVMM، در فولدر bin قرار گرفته است.

 

نکته 2: بعد از انجام عملیات ریکاوری، تمامی سرورهای میزبانی که بعد از آخرین پشتیبان، اضافه شده اند را مجددا به SCVMM اضافه کنید.

 

نکته 3: اگر چنانچه بعد از گرفتن پشتیبان، یک یا چند ماشین مجازی را از SCVMM حذف نموده اید، بعد از انجام عملیات ریکاوری، اقدام به حذف مجدد آن ها نمایید.

 

نکته 4: فرض کنید که بعد از گرفتن پشتیبان، یک سرور میزبان را حذف نموده اید. اگر چنانچه عملیات ریکاوری را با موفقیت به انجام برسانید، می بایست سرور میزبان مورد نظر را مجددا حذف کنید. توجه داشته باشید که در این سناریو، بلا فاصله بعد از انجام فرآیند ریکاوری، وضعیت سرور میزبان مورد نظر در حالت Needs Attention به نمایش گذاشته می شود.

 

به شکل زیر نگاه کنید:

 

5

 

به منظور انجام عملیات ریکاوری، کافیست طبق مثال زیر عمل کنید:

 

6