x
تبلیغات

VMware Workstation / Player

vmware logo

نرم افزار VMware Workstation قابلیتی را در اختیار کاربران قرار می دهد که با استفاده از آن می توان فهمید که آیا برای نسخه ایی که در حال حاضر بر روی یک کامپیوتر نصب شده است، بروزرسانی وجود دارد یا خیر. به منظور دسترسی به این قابلیت کافیست طبق شکل زیر اقدام کنید:

توجه داشته باشید که نصب VMware Tools بر روی توزیع های مختلف لینوکس ممکن است از یک روش واحد پیروی ننماید. در این مقاله قصد دارم که به چگونگی نصب VMware Tools بر روی Fedora Core بپردازم. مراحل انجام این کار به قرار زیر می باشد:

 

قبل از آغاز این مبحث جالب است که بدانید تنها سیستم عامل مایکروسافتی که نمی توان بر روی آن VMware Tools را نصب کرد، خانواده‌ی Windows 3.x می باشد.

vmware logo

گاهی ممکن است که بخواهید به منظور انجام بعضی از تنظیمات مورد نظر، وارد محیط پیکربندی BIOS در یک ماشین مجازی در VMware Workstation شوید. به منظور انجام این کار می توان از دو روش زیر استفاده کرد:

 

نرم افزار VMware Workstation قابلیتی را ارائه می دهد که بواسطه‌ی آن می توان از فعالیت های صورت گرفته در یک ماشین مجازی فیلم برداری نمود. بدین منظور کافیست طبق مراحل زیر اقدام نمایید: